Dünya iki numarası, iki saat 18 dakika süren maçta ilk seti 3-6'yla kaybetmesine rağmen devam eden üç seti 6-1, 6-4 ve 6-3'le geçmesini bildi.
Kariyerinde daha önce katıldığı hiçbir Roland-Garros maçını kazanamamış olan Medvedev'in Paris'te bu yıl oynadığı maçlarda hareketliliği, servis başarısı ve baseline üzerindeki güçlü oyunu daha ileriye de gidebilme potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor.
Eurosport Cube'da Barbara Schett ve Mats Wilender'e konuk olan Daniil Medvedev maçı şu sözlerle değerlendirdi:
Roland-Garros
Roland-Garros : Day 10 - Highlights Tsitsipas v Medvedev
08/06/2021 - 22:14
"Bu hafta harika hissediyorum. Bugün ilk sette kendi deviyeme göre kötü oynadığımı düşünüyorum ve yine de geri gelmek ve seti kazanmak için birçok fırsatım vardı. Tabii ki biraz hayal kırıklığına uğradım ama oynamaya devam etmem gerektiğini ve belki biraz daha baskı uygulamam gerektiğini biliyordum. Ki bu da ikinci sette hemen işe yaradı. Daha sonra maçın kontrolünü hiç kaybetmedim."
https://i.eurosport.com/2021/06/02/3144952.jpg
Üçüncü turda yine bir Amerikalı ile karşılaşacak son Avustralya Açık finalistinin rakibi dünya 32 numarası Reilly Opelka oldu. Medvedev, Opelka'ya dair de değerlendirmelerde bulundu.
"Hiçbir zaman korkmam, ama zor bir eşleşme. Onunla finalde yahut ilk turda oynamanız fark etmeksizin, her zaman zor bir eşleşme. Size ritim vermiyor. Ona aslında kaybetmiştim (2020, St.Petersburg). Harika hissediyordum, bir sürü fırsatım vardı ama o önemli puanlarda ace atıyordu. Bu yüzden kolay bir rakip değil. Ancak toprağın yardımcı olabileceğini düşünüyorum."
"Bu maçtan sonra toprağı daha çok sevebileceğimi umuyorum. Fakat göreceğiz."
Tenis
Medvedev, toprakla arasını düzeltti
07/06/2021 - 09:50
Roland-Garros
Daniil Medvedev - Cristian Garin - Roland-Garros
06/06/2021 - 15:58