Avustralyalı tenisçi Ash Barty, Miami Açık finalinde Bianca Andreescu karşısında ilk seti 6-3 kazanmasının ardından ikinci sette 4-0 öndeyken rakibinin sakatlık sebebiyle maçtan çekilmesi sonucunda şampiyon olmayı başardı. 2019 yılında da Miami Açık’ta şampiyonluğa ulaşan Barty, böylece üst üste ikinci kez burada kupa kazanmış oldu.
Maçın ardından açıklamalarda bulunan Barty: "Hiç kimseye bir şey kanıtlamak zorunda değilim. Ekibimle arka planda yaptığımız tüm çalışmaları biliyorum. Sıralama hakkında çok konuşulduğunu biliyorum ancak geçen yıl hiç oynamadım ve puanlarımı hiçbir şekilde arttırmadım. Sıralamanın zirvesindeki yerimi tamamen hak ettiğimi hissettim." ifadelerini kullandı.
"2019 yılı bizim için inanılmazdı ve biliyorsunuz, yeniden başladığımızdan beri üzerine koymuş olmak harika. Ancak benim açımdan kesinlikle biz buraya gelip, insanların ne söylediğinden bağımsız olarak yapabileceğimizin en iyisini yapıyoruz. Bu yüzden asla hiç kimseye bir şey kanıtlamak zorunda olduğumu düşünmüyorum."
Tokyo 2020 erkekler
Tokyo 2020 - Djokovic (SRB) ile Struff (GER) - Tenis – Olimpiyatların Önemli Anları
8 SAAT ÖNCE
Herkesin kendine özgü görüşü olabilir ve bu kesinlikle iyi bir şey. Başkalarının ne dediğini ya da ne düşündüğünü kontrol edemiyorum. Sadece yaptığımız şeyi yapmakla uğraşıyorum."
https://i.eurosport.com/2021/04/03/3022505.jpg
Sıralamanın en üstünde olmayı hak ettiğini düşündüğünü belirten Avustralyalı tenisçi: "Harika bir sezon geçirdik. Ayrıca herkesin pandemi döneminde olduğumuzu anlaması gerektiğini düşünüyorum. Muhtemelen çoğumuzun hayatında bir kez yaşanacak bir şey ve bu yüzden de biraz zor bir durum." diye konuştu.
"Sıralama konusu beni hiçbir zaman gerçekten etkilemiyor. Demek istediğim, bu yalnızca insanların söylediği bir şey ve onların düşüncesini değiştiremem. Bu yüzden de beni hiç strese sokmuyor."
Miami’de daha önce üst üste kazananlar arasında Stefi Graf, Monica Seles, Arancha Sanchez Vicario ve Williams kardeşler gibi isimlerin de olduğu söylendiğinde Barty şu cevabı verdi: "Bu gruba ait olmamam gerektiğini hissediyorum. Bu şampiyonların isimlerinin yer aldığı listede yer alma hakkını elde etmemişim gibi hissediyorum."
"Onlar; sporumuzun gerçek şampiyonları, efsaneleridir. Onlarla aynı cümlede adım geçtiği için çok ayrıcalıklı hissediyorum, bundan haberim yoktu ve bu çok güzel bir şey. Ancak bu isimlerle adımın anılmasından önce daha çok uzun yolum olduğunu düşünüyorum."
Tokyo 2020 erkekler
Tokyo 2020 - Davidovich Fokina (ESP) ile Millman (AUS) - Tenis – Olimpiyatların Önemli Anları
9 SAAT ÖNCE
Tokyo 2020 erkekler
Tokyo 2020 - Medvedev (ROC) ile Nagal (IND) - Tenis – Olimpiyatların Önemli Anları
9 SAAT ÖNCE