Eski günlerine dönmeyi uman Andy Murray, sakatlığı nedeniyle Miami Açık’ta yer alamayacak olmasını iç karartıcı ve moral bozucu olarak tanımladı.
İlk tur maçında Lloyd Harris ile karşılaşmak için Miami’ye yolculuk eden 33 yaşındaki tenisçi, sol kasığından yaşadığı sakatlık nedeniyle bu turnuvadan da çekilmek zorunda kaldı. Bu yıl yalnızca Rotterdam Açık’ta bir maç kazanan Murray, koronavirüs testi pozitif çıktığı için sezonun ilk Grand Slam’i olan Avustralya Açık’a katılamamıştı.
The Times’a konuşan Murray: "Bu yine zor bir durum çünkü ne olduğunu bilmiyorum. Buraya gelmek için kendimi zorladım ve oynama şansı elde ettim. Kendimi iyi hissettim, antrenman yaptım ve hiçbir sorun yaşamadım ama sonrasında bu yaşandı. Açıkçası çok sinir bozucu bir durumla karşılaştım. Bu iç karartıcı." ifadelerini kullandı.
Tenis
Tarih kitaplarında bir çentik daha
10 SAAT ÖNCE
Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Murray, Miami’de en iyi oyuncularla karşılaşıp kendisini test etmek istediğini belirtse de şimdi yeni bir iyileşme süreciyle baş başa kaldı.
"Sonuçların nasıl geldiğini görmem gerek ve sonrasında ekibimle konuşarak nasıl bir plan yapacağımıza karar vermemiz gerekiyor. Gerçekten de sadece kortta rekabet etmek istiyorum. 8-10 haftalık yeni bir rehabilitasyon sürecinden rahatsız olamam."
https://i.eurosport.com/2021/02/24/3001192.jpg
"Tüm bunları yapmamın nedeni kortlara dönmek ve rekabet etmek. Bu zor bir iş ve eğer büyük turnuvalarda yarışamayacaksam tüm bu iyileşme sürecine katlanmak için motive olmak daha da zorlayıcı. Bu yüzden bu turnuva, ‘Lanet olsun, bu defa beni rahat bırak, böylece bu isimlere karşı yarışabilir ve hala neler yapabileceğimi görebilirim.’ anlamı taşıyordu."
Bu sakatlığın, artık üst düzey tenis oynamanın getirdiği fiziksel gerekliliklerle başa çıkamayacağını işaret edip etmediğiyle ilgili gelen soruyu da yanıtlayan Murray: "Sanırım durumun bu olması mümkün. Bu, kortta veya spor salonunda olmayan rastgele bir durum. Tenis sporcusu olarak, yaşlandıkça sırt ağrısıyla ya da gece bir sorun yaşayıp uyanacağınız gibi şeylerle karşılaşılabileceğini biliyorum. Belki de bunun gibi bir şeydir." diye konuştu.
"Vücudumun bunu taşıyıp taşıyamayacağını görmek için gerçekten de bir dizi turnuvaya ve rekabetçi maçlar oynamaya ihtiyacım var. Çünkü şu anda hala o şansa sahip durumda değilim. Antrenmanlarda ve spor salonunda yaptığım çalışmalardaki bütün göstergeler iyi olduğum yönünde ama sonra yine bu tür şeylerle uğraşmaya devam ediyorum."
"Bu konuya ne kadar derinlemesine bakacağımı bilmiyorum. Beni uzun bir süre kort dışında tutarsa sanırım olumsuz anlamda düşüneceğim bir şey söz konusu. Ancak eğer sadece 1-2 günlük bir şeyse ve yalnızca turnuvayı kaçırdığım anlamına geliyorsa o zaman bu kötü şans demektir. Bunun fiziksel durumumla bir ilgisi yok."
Roland-Garros
Djokovic - Tsitsipas - Roland-Garros
18 SAAT ÖNCE
Roland-Garros
Krejcikova/Siniakova - Swiatek/Mattek-Sands - Roland-Garros
DÜN - 11:32