Yaşadığı sakatlıkların ardından eski günlerine dönmeyi amaçlayan Andy Murray, son olarak bu ayın başında Rotterdam Açık’ta yer almış ve ikinci turda Andrey Rublev’e elenerek turnuvaya veda etmişti.
Kalçasından geçirdiği iki ameliyat nedeniyle zor günler geçiren 33 yaşındaki tenisçi; bu hafta başlayacak olan Miami Açık öncesi yaptığı açıklamada, iyi bir ivme yakalarsa hala en iyilerle rekabet edebileceğine ve Wimbledon’da şampiyon olabileceğine inandığını belirtti.
Hala üst seviyede oynayabileceğine inandığını söyleyen Murray, Prime Video’ya verdiği röportajda şöyle konuştu: "Avustralya’dan önce, aralık ayı gibi takımımla Avustralya Açık hakkında konuşuyordum. Düşünce olarak: ‘Gerçekten o turnuvada ileriki turlara gidebileceğimi hissediyorum.’ kafasındaydım. İnanmaya ve kafamda canlandırmaya başlıyordum ki geçtiğimiz yıl böyle bir şey söz konusu değildi."
Tenis
Tarih kitaplarında bir çentik daha
11 SAAT ÖNCE
"Bu yüzden beklentim bu turnuvalara gidip iyi şeyler yapmak. Şu anda Miami Açık’ı kazanmaktan bahsetmek muhtemelen biraz iddialı olur ancak dünyanın en iyi oyuncularıyla rekabet edebileceğimi hissediyorum. Umarım birkaç ay içinde sahada sağlıklı bir şekilde yer alabilirsem daha fazla maç ile daha düzenli performans göstermeye başlayacağım."
https://i.eurosport.com/2021/03/22/3015992.jpg
Wimbledon’da kortta olmak istediğini ve kazanma şansı olduğunu hissettiğini belirten 33 yaşındaki tenisçi: "Bunun gerçekleşmesinin son derece zor olacağının farkındayım ama mümkün olduğuna gerçekten inanıyorum. Haftalarca belki de aylarca antrenmana, maçlara ve sağlıklı kalmaya ihtiyacım var. Ancak bunun mümkün olduğunu hissediyorum." ifadelerini kullandı.
Eminim ki bazı insanlar benim hayal gördüğümü ve en iyi günlerimin geride kaldığını düşünecektir ki durum böyle de olabilir ama yine de en büyük turnuvalarda, en iyi oyuncularla rekabet edebileceğimi hissediyorum.
Miami Açık’taki beklentisiyle ilgili konuşan Murray: "Şu ana kadar oynadığım üç turnuvadakinden daha fazlasını ortaya koymak istiyorum. Tutarlılık açısından kesinlikle daha fazlasını yapmalıyım. Haase ile oynadığım maçın sonlarında ve Rublev’e karşı ilk sette bazı güzel işaretler vardı. Ancak bunu 20-30 dakika yerine 1-2 saat boyunca yapmam gerekiyor." dedi.
Miami Açık’ta olabildiğince çok sayıda üst düzey tenisçiyle oynamak istediğini belirten Murray, kortta çok daha iyi bir performans sergileme istediğini söyleyerek sözlerini tamamladı.
Andy Murray, Miami Açık’ta daha önce iki kez mutlu sona ulaşmayı başarmıştı.
Roland-Garros
Djokovic - Tsitsipas - Roland-Garros
19 SAAT ÖNCE
Roland-Garros
Krejcikova/Siniakova - Swiatek/Mattek-Sands - Roland-Garros
DÜN - 11:32