Eski dünya 1 numarası Andy Murray, yeni jenerasyon tenisçilerin Grand Slam kazanma konusunda Novak Djokovic, Roger Federer ve Rafael Nadal gibi isimlerin yakınında olmadığını açıkladı.
Son olarak Novak Djokovic, 25 yaşındaki Daniil Medvedev’i yenmiş ve Avustralya Açık’ta zafere uzanmıştı. Bu şampiyonluk son 16 turnuvanın 15’inde büyük üçlünün mutlu sona ulaşması anlamına geliyor.
Avusturyalı Dominic Thiem, geçtiğimiz sene Novak Djokovic’in diskalifiye olduğu Amerika Açık’ta mutlu sona ulaşmıştı.
Tenis
Thiem de Olimpiyat Oyunları'ndan çekilme kararı aldı
18/06/2021 - 09:39
https://i.eurosport.com/2021/02/22/3000336.jpg
Djokovic, Aslan Karatsev’le oynadığı yarı final maçının ardından yaptığı açıklamada: “Yeni jenerasyonun gelip büyük üçlünün yerini aldığı konuşuluyor bazen ama gerçekçi olmak gerekirse böyle bir şey olmuyor şu an. Bunu bütün gün tartışabiliriz. Diğer tenisçilere saygı duymakla beraber hala kat etmeleri gereken fazlasıyla yol var."
"Tabii ki Dominic Thiem’in Grand Slam kazanması büyük bir iş. Bu adamlar çok güçlü, yüksek seviye tenis oynuyorlar buna hiç şüphe yok. Geleceğin tenisinin liderleri onlar olacak bu da şüphesiz ancak ben durumda onlara bu konuda el uzatmayacağım. Bunun için onların kıçlarını yırtana kadar çalışmalarını sağlayacağım.”
2021 Avustralya Açık’a Covid-19 testinin pozitif çıkması nedeniyle katılamayan Andy Murray ise yeni jenerasyonun yakın zamanda büyük üçlünün yerini alabileceğini düşünmüyor.
“Finalin daha çekişmeli geçmesini bekliyordum ancak Novak’ın da burada ne kadar iyi olduğunu biliyordum. Finalden önce Medvedev’in kendisinden ziyade Novak’ın üzerinde bir baskı olduğunu söylediğini gördüm, evet bu doğru ama bu adamlar uzun zamandır oyunun zirvesinde. Kariyerleri boyunca büyük baskılarla başa çıktılar ve bu baskıların altında en iyi performanslarını ortaya koydular.”
“Grand Slam finalinde servis atmak ve ya da servis karşılamak yarı final veya çeyrek finalde servis atmak veya karşılamaktan çok daha zordur. Bu turnuvaları 17 kez kazanmış ya da 19 kez, 20 kez kazanmış birine karşı korta çıktığınızda bu son derece korkutucudur.”
https://i.eurosport.com/2020/09/17/2888476.jpg
"Genç tenisçiler bence henüz büyük üçlüye yaklaşabildiklerini gösteremediler. Amerika Açık’ta olan şey de yani Thiem üzerine düşeni yaptı ve turnuvayı kazandı ama Novak eğer topu çizgi hakemine atmamış olsa sonuç yine farklı olmayacaktı bence.”
Tenis
Nadal, Wimbledon ve Tokyo'da yok
17/06/2021 - 14:23
Roland-Garros
Roland-Garros | Rafael Nadal'ın en güzel beş hareketi
15/06/2021 - 12:57