2021 Avustralya Açık şampiyonu Novak Djokovic, ülkeye giriş koşulları için vizesinde yeterli kanıt olmadığı gerekçesiyle Avustralya Sınır Kuvvetleri tarafından Melbourne’e alınmamıştı. Sırp raket, yılın ilk Grand Slam’i Avustralya Açık’a katılmak için yasal şartları zorlamaya devam ederken yine Melbourne’de bulunan Park Oteli’nde konaklıyor.
Tenis dünyasının önemli isimleri ise gündemi sarsan bu olay hakkında görüşlerini paylaşmaya devam ediyor.
İspanyol yıldız Rafael Nadal ise basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Roland-Garros
"Normal bir insan için mucize olurdu"
09/06/2022 - 12:56
https://i.eurosport.com/2022/01/06/3281304.jpg
Sırp yıldız için üzüldüğünü belirten Nadal, yaşananların sorumlusu olarak yine Sırp oyuncuyu işaret etti.
"Novak isteseydi, Avustralya'da problem yaşamadan oynardı. Kendi kararını kendi veriyor. Herkes kendi kararını vermekte özgür ama bunların sonuçları oluyor. Yaşadığı durum tabii ki hoşuma gitmiyor. Onun için üzgünüm ama aylar öncesinde bulunduğumuz koşulları biliyordu."
"Novak'ın bulunduğu durum hoş değil. Her detayı bilmediğim için çok bir fikrim yok. Günün sonunda söyleyebileceğim şey ise şu anda herkes kötü zamanlardan geçiyor. Son iki yıldır aileler virüsten çok acı çekiyor. Avustralya'daki insanların Novak'ın aşı konusundaki tutumu konusunda kızgın olması normal. Buradaki insanlar kapanmalarla yaşıyor."
"Tıbı bilen insanların söylediklere şeye inanıyorum."
"Eğer insanlar aşı olmamız gerektiğini söylüyorsa, aşı olmalıyız. Covid sürecinden geçtim ve iki aşı oldum. Bunları yaparsan Avustralya'da oynamana bir engel kalmıyor. Dünya kurallara uymadığımız için can çekişiyor."
Bir basın mensubunun 'İnsanları aşı olma konusunda teşviklendiriyor musunuz?' sorusuna cevap veren Nadal, "Kimseyi aşı olmaları için teşvik etmiyorum. Hekres kendisi için doğru ne ise onu yapmalı." şeklinde konuştu.
"Birkaç yıldır insanlar virüsten dolayı yaşamlarını kaybediyor. Aşı olmak ise bunu engelleyebilecek şeylerden biri."
Tenis
Wilander'in favorisi Nadal
07/06/2022 - 12:58
Tenis
Rafael Nadal, Roland-Garros'ta şampiyon
05/06/2022 - 15:38