Rafael Nadal, en büyük rakibi olarak seslendiği sekiz Wimbledon şampiyonluğu bulunan Roger Federer hakkında görüşlerini paylaştı.
Son 18 ayda dizinden geçirmiş olduğu üç operasyon nedeniyle 23 yıl sonra ilk kez Wimbledon'da yer alamayan Roger Federer, 100. yıl kutlamaları için İngiltere'ye adımını attı.
Nadal ise Federer için duygusal bir açıklama yaptı.
Tenis
Rafael Nadal'dan erken veda
17 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2022/06/29/3400941.jpg
"Elbette Federer'i özlüyorum. Tenis, turnuvalar, seyirciler, herkes Federer'i özlüyor. Daha önce söylemiştim. Yine söyleyeceğim...Onun olmaması tenis için olumsuz bir durum."
"Yaşamın döngüsü bu şekilde. Zaman asla durmuyor. Bu tür şeylere alışmamız gerekiyor. Ama şahsi açıdan baktığımda Roger Federer büyük ihtimalle benim en büyük rakibim ve onunla ilişkim her zaman harika oldu."
Nadal, Temmuz 2021'den beri kortlarda yer alamayan Federer için, "Sadece Wimbledon üzerinden hikaye yaratamayız. Roger Federer'in her bir turnuvada önemli olduğunu düşünüyorum. Sadece Wimbledon için önemli biri değil. Roger, hiç kuşku yok ki her bir turnuvada özlenen bir isim." ifadelerini kullandı.
Roger Federer, eylül ayında Rafael Nadal ile birlikte takım arkadaşı olacağı 2022 Laver Cup'ta kortlara dönmeye hazırlanıyor.
Tenis
Daniil Medvedev: ''Onun oynamasını istiyorum''
16/08/2022 - 10:44
Tenis
Serena Williams: "Veda etmekte çok kötüyüm"
11/08/2022 - 13:53