Gelecek vaat eden 19 yaşındaki genç tenisçi, turnuvanın ilk gününde dünya 11 numarası Shapovalov ile karşılaştı. İtalyan tenisçi, maçı son sete taşımayı başarsa da sahadan yenilgiyle ayrıldı.
Dünya 32 numarası olan Sinner maçtan sonra yaptığı açıklamada, Avustralya’da boşa zaman geçirmediğini ve Nadal'la antrenman yapmış olmasının kendisi adına en büyük ders olduğunu söyledi.
“Bu büyük bir ders. Kaybettim ama bunun nedenini anlamalıyım. Sonrası için bunun da önemli bir ders olacağını düşünüyorum."
Tenis
Matteo Berrettini – “Siz yükseldikçe işler daha da karmaşıklaşır”- Players Voice
DÜN - 16:58
https://i.eurosport.com/2020/10/26/2922912.jpg
Tek sebep bu olmasa da buraya gelmemizin başlıca nedenlerinden biri de Nadal ile iki hafta boyunca antrenman yapmaktı. Çünkü onun bana doğru zihniyetle kortta nasıl kalacağıma yönelik birçok şey aktaracağını ve bunun da en büyük ders olduğunu düşünüyorum.” diyen Sinner, maçı son sette kaybetmiş olmasının zihinsel açıdan zorlayıcı olduğunu itiraf etti.
Shapovalov’un servislerinin fark yarattığını belirten Sinner: “Karantina sürecinde rekabeti özledim. Ben rekabet etmek için buradayım. Şimdiden her geçen gün gelişmeyi ve bir sonraki turnuvada doğru zihniyetle yarışmayı dört gözle bekliyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.
Tenis
"Kardeşimle çiftlerde daha çok oynamak istiyorum"
04/03/2021 - 07:31
Tenis
"Her kaybettiğim maçtan sonra emekli olmam söylendi"
03/03/2021 - 06:51