Rafael Nadal, Melbourne Summer Set'de finale çıktıktan sonra yaptığı açıklamada sakatlıktan döndükten sonra daha fazla istikrarlı performansa ihtiyacı olduğunu, ancak bu hafta sergilediği oyundan memnun olduğunu da sözlerine ekledi.
20 kez grand slam galibi Nadal, Melbourne Summer Set yarı finalinde karşılaştığı Finlandiyalı tenisçi Emil Ruusuvuori’yi 6-4 ve 7-5'lik setlerle geçerek finale çıktığı maçın ardından yaptığı açıklamada: “Tabii ki sahada birçok şeyi daha iyi yapmam gerekiyor, ancak ben de eksik olmayan tek şey bu olumlu tutum. Ağustos ayından bu yana ilk kez rekabetçi bir turnuvada oynuyorum.” İfadelerini kullandı.
https://i.eurosport.com/2022/01/05/3280863.jpg
Roland-Garros
Roland-Garros: Novak Djokovic - Yoshihito Nishioka
2 SAAT ÖNCE
"Hatalarım olması normal. Bazen normalden biraz daha yavaş olmam normal. Ama bu bir süreç ve tenis kariyerim boyunca her zaman sürece inandım. Bu bana zaferlerimde yardımcı oldu."
22 yaşındaki rakibi Emil Ruusuvuori hakkında da konuşan Rafael Nadal, "Çok genç. Gelişiyor. Büyük bir potansiyeli var, bu yüzden ona en iyisini diliyorum. Evet, bu gece şansı vardı ve onun gibi iyi bir oyuncuya karşı kazandığım için mutluyum."
Melbourne'deki Summer Set turnuvası, 17 Ocak'ta başlayacak olan Avustralya Açık öncesinde yapılan bir dizi antrenman etkinliği arasında yer alıyor.
Roland-Garros
Roland-Garros: Petra Kvitova - Anna Bondar
2 SAAT ÖNCE