Son olarak Roland-Garros yarı finalinde Novak Djokovic'e mağlup olarak kariyerinde turnuvadaki üçüncü mağlubiyeti alan Rafael Nadal, bugün yaptığı sosyal medya paylaşımıyla Wimbledon ve Olimpiyat Oyunları'nda kortta yer almayacağını takipçileriyle paylaştı.
Dünya üç numarası İspanyol raket, Avustralya Açık'a çeyrek finalde veda ettikten sonra direkt olarak toprak sezonuna hazırlanmıştı. En üstün olduğu zeminde Barcelona ve Roma'da şampiyonluklar yaşayan Nadal, Roland-Garros'taysa 14. şampiyonluk şansına yarı finalde veda etti.
"Bu yıl Wimbledon'daki Şampiyona'ya ve Tokyo'daki Olimpiyat Oyunları'na katılmama kararı aldım."
Tenis
"Şimdi 'Büyük Üçlü'yü geride bırakmanın ve genç jenerasyonun dümene geçmesinin zamanı"
18/09/2021 - 14:12
"Bu alması kolay bir karar değildi ancak bedenimi dinledikten ve takımımla konuştuktan sonra doğru kararın bu olduğunu anlıyorum."
https://i.eurosport.com/2019/07/10/2636190.jpg
"Wimbledon ve Roland-Garros arasında yalnızca iki hafta ara olması gerçeği her zaman talepkar olan toprak sezonundan sonra bedenimin yenilenmesi için kolaylık sağlamadı. Harika bir efor sarf ettiğim iki aydı ve bu kararı orta ve uzun vadeye odaklanarak aldım. En yüksek seviyede mücadele edebilmek ve şampiyonluklar için savaşmak adına kariyerimin bu döneminde vücuduma üzerindeki herhangi bir fazlalılığın engellenmesi çok önemli bir faktör."
"Tüm dünyadaki taraftarlarıma, özellikle de Birleşik Krallık ve Japonya'dakilere, özel bir mesaj göndermek istiyorum. Olimpiyat Oyunları benim için her zaman çok anlam ifade etmiştir ve bir spor şahsiyeti olarak benim için önceliktir. Orada her spor şahsiyetinin yaşamak isteyeceği bir ruhu buldum. Kişisel olarak üç defa orayı yaşama şansım oldu ve ülkem adına bayrak taşıma onuruna da sahip oldum."
https://i.eurosport.com/2021/04/16/3115573.jpg
20 Grand Slam şampiyonluğuyla bu alanda Roger Federer'le birlikte zirvede yer alan Rafael Nadal 2008 Pekin Olimpiyatları'nda teklerde, 2016 Rio Olimpiyatları'nda ise çiftlerede altın madalya sevinci yaşamıştı. Öte yandan son iki Wimbledon'a yarı finalde veda eden Rafael Nadal, çim korttaki en büyük organizasyonda 2008 ve 2010'da şampiyonluk sevinci yaşamıştı.
Wimbledon 28 Haziran - 11 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek. Pandemi nedeniyle 2021 yazına ertelenen Tokyo Olimpiyatları'nda ise tenis maçları 24-30 Temmuz tarihleri arasında oynanacak.
Tenis
"Benim ruhuma dokundunuz. Daha önce böyle hissetmemiştim."
13/09/2021 - 10:16
Tenis
Bir final daha
11/09/2021 - 07:36