Son yılların parlayan tenisçisi Naomi Osaka, sezonun ilk Grand Slam’i olan Avustralya Açık’ta elde ettiği zafer sonrası bu hafta Miami Açık ile yeniden kortlara dönüyor.
Kariyerinde dört Grand Slam zaferi bulunan 23 yaşındaki tenisçi, başarının peşinden koştuğunu ancak çok fazla gergin hissetmemek için programını yeniden şekillendirmeye çalıştığını belirtiyor.
"Normal bir programın ne olduğundan pek emin değilim ama kendimi her hafta korta çıkacak bir tenisçi olarak asla düşünmedim. Şahsen sık sık ev hasreti çekiyorum ve bu durum bazen beni üzüyor."
Tenis
Tarih kitaplarında bir çentik daha
11 SAAT ÖNCE
Avustralya Açık’ta iki ve Amerika Açık’ta iki olmak üzere toplam dört Grand Slam zaferi bulunan Osaka, buna rağmen Wimbledon ve Roland Garros’ta şimdiye kadar beklentilerin altında kaldı.
https://i.eurosport.com/2021/02/18/2997569.jpg
"Bir yere seyahat etmeyi ve gerçekten sadece o turnuvaya odaklanmayı çok isterim. Bu benim için işe yaradığını öğrendiğim bir şey. Umarım bu defa Avrupa’da işe yarayacaktır çünkü önceki sonuçlarım çok da harika değildi. Ancak her yıl yaptığım seyahatlerde, kendim hakkında ve nasıl bir programda oynamayı sevdiğim hakkında daha çok şey öğreniyorum."
Miami Açık’ta daha önce üçüncü turu hiç geçemeyen Japon tenisçi: "Aslında herhangi bir baskı hissetmiyorum. Daha önce burada ikinci haftamı bile geçirmedim. Daha eğlenceli ve heyecanlı hissediyorum. Kortta ne kadar iyi olabileceğimi görmek istiyorum. diyerek sözlerini tamamladı."
Naomi Osaka, Miami Açık’taki ilk maçında Ajla Tomljanovic ile karşılaşacak.
Roland-Garros
Djokovic - Tsitsipas - Roland-Garros
19 SAAT ÖNCE
Roland-Garros
Krejcikova/Siniakova - Swiatek/Mattek-Sands - Roland-Garros
DÜN - 11:32