Naomi Osaka, akıl sağlığı yolculuğunda "hiçbir şeyi değiştirmeyeceğini" ve zor bir dönemin ardından artık bulunduğu yerden "mutlu ve rahat" hissettiğini belirtti.
Osaka, "kendini dinlemek" amacıyla basın toplantılarını pas geçme kararı aldığını ve diğer bazı sporcuların sessizce acı çektiklerini söylemek için kendisine ulaştıklarını söyledi.
2018 ve 2020 Amerika Açık, 2019 ve 2021 Avustralya Açık olmak üzere toplamda dört Grand Slam zaferi bulunan Japon raket Naomi Osaka, öte yandan kariyer hedefini belirledi.
Tenis
Naomi Osaka'dan öz eleştiri
10 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2022/04/29/3363999.jpg
Son olarak Indian Wells turnuvasında bir seyircisinin kötü sözlerine maruz kalan Osaka, mutlu olmak istediğini belirtti.
"Hedefim eskiden kazanmak olurdu. Son zamanlarda ise kendime şöyle bir soru sordum: 'Bu seni mutlu edecek mi?' Hayatımın bu aşamasında ruh sağlığı yolculuğumdan çok memnun hissediyorum. Kim olduğum ve nereden geldiğim konusunda kendimi rahat hissediyorum."
"Geçmişte terapistlere gittim ancak şu ana kadar sürekli bir şekilde gitmemiştim. Beni gerçekten anlayan ve inanılmaz derecede yardımcı olan bir kişi bulduğum için aşırı mutluyum."
Ayrıca Naomi Osaka, kadınlar tenisine damga vuran Serena & Venüs Williams kardeşlerin babası Richard Williams'ı konu alan ve kardeşlerin tenisteki gelişimini gösteren film Kral Richard'ın sonunda ağladığını belirtti.
Roland-Garros
"Kimse Nadal'ı böyle görmek istemez"
19/05/2022 - 07:12
Roland-Garros
"Roland-Garros öncesi en iyi haldeyim"
16/05/2022 - 06:46