Geçtiğimiz ay Fransa Açık’ta Rafael Nadal ile karşı karşıya geldiği yarı final karşılaşmasında yaşadığı sakatlık sonrası iyileşme süreciyle ilgili Eurosport’a konuşan Alexander Zverev, iyileşme sürecinin iyi ilerlediğini ancak ne zaman döneceğinin belli olmadığını söyledi. Zverev, ayrıca bir gözünün yılın son Grand Slam turnuvası Amerika Açık’ta olduğunu belirtti.
Alexander Zverev, kortlara ne zaman döneceğinden emin olmadığını itiraf etti ancak sakatlığının iyileşme sürecinde ilerleme kaydedildiğini belirtti. Tokyo 2020’de altın madalya kazanan Zverev, Fransa Açık’ta Rafael Nadal ile karşılaştığı yarı final karşılaşmasında kötü bir takla atmış ve sağ ayak bileğinde birkaç bağ yırtığı oluşmuştu. Zverev, 3 Haziran’dan bu yana kortlardan uzak durumda.
Dünya 2 numarası, iyileşme sürecinin iyi gittiğini ancak ufukta gözüken Amerika Açık’a yetişebileceğinden emin olmadığını belirtirken şunları söyledi:
Tenis
Rafael Nadal'dan erken veda
18 SAAT ÖNCE
“Her gün ilerleme kaydediyorum. Beni tenis kortlarına yaklaştıracak görevleri sabırsızlıkla bekliyorum. Geri dönüşüm için kesin bir tarih henüz belirlenmedi. Ne zaman döneceğim belli değil ancak en kısa sürede dönebilmek için her gün çalışıyorum.”
https://i.eurosport.com/2022/06/08/3389493.jpg
25 yaşındaki Zverev, iyileşme süreciyle alakalı detaylı konuştu.
“Günler çok uzun. Günün erken saatlerinde başlayıp akşam saatlerinde bitiriyorsunuz. Çok fazla egzersiz yapıyoruz sürekli olarak yeni egzersizler eklenmeye devam ediyor.”
“Ayağım tedavi ediliyor, hareketlilik çalışılıyor, güç ve denge egzersizleri yapılıyor,bazı durumlarda yürüme ve koşma tekrardan öğreniliyor, su içinde koşuyor, koşu bandı ve bisiklet üzerinde antrenmanlar yapıyorum.
Alman raket, iyileşmesini hızlandırma amacıyla aşırı çaba sarfetmeyeceğini belirtirken şunları söyledi:
“Profesyonel sporda her zaman tehlikeler vardır. Günlük yaşamınızda bile tehlikelerle karşı karşıyasınız. Ben ve ekibim her gün konsantre bir şekilde çalışıyoruz. Böylece sorun olmaz. Olabildiğince antrenman yapmayı tabiki istersiniz ancak aşırıya kaçamazsınız.”
“Vücudumu dikkatlice dinlemem ve sınırlarıma ne zaman ulaştığımı bilmem gerekiyor. Antrenmanlarda veya maçlarda neredeyse her gün kendimden maksimumu almaya alışkınım. Şimdi bunu aşmak bana zarar verebilir.”
Tenis
Daniil Medvedev: ''Onun oynamasını istiyorum''
16/08/2022 - 10:44
Tenis
Serena Williams: "Veda etmekte çok kötüyüm"
11/08/2022 - 13:53