Tenis

“Neredeyse herkes, ATP-WTA birleşmesini destekliyor”

Share this with
Copy
Share this article

Andy Murray

Image credit: Imago

ByEurosport Türkiye
02/05/2020 at 10:55

Roger Federer, geçtiğimiz haftalarda attığı bir tweet’te ATP ile WTA’in birleşmesi gerektiğini söylemiş ve bu düşüncesi birçok tenis oyuncusu tarafından desteklenmişti. Andy Murray’a göre destek veren oyuncu sayısı çok daha fazla.

Cuma günü CNN’e konuk olan Murray, “Teniste en iyiler arasında yer alan veya daha önceden orada yer alan birçok erkek oyuncu, ATP’nin WTA ile birleşmesini istiyor.” dedi.

“Bu tartışmalar başladığı zaman erkek oyuncuların kadınlar için eşitlik yaratma çabası desteklendi. Herkesin sesi çıkmaya başladı. Karar verilirken cinsiyet ayrımına değil oyunun geleceğine bakılacak, bu umut verici.”

Tenis

Andy Murray’nin dönüş tarihi belli oldu!

30/05/2020 AT 11:16

Roger Federer, geçtiğimiz haftalarda attığı tweet’te şu ifadelere yer vermişti: “Sadece merak ediyorum… Kadın ve erkek tenisinin birleşmesi ve beraber hareket etmesi gerektiğini düşünen bir tek ben miyim?”

Rafael Nadal başta olmak üzere birçok oyuncu bu kararı destekliyor. Murray konuya dair, “Dediğim gibi erkeklerden zirve yarışında olan herkes bu kararı destekliyor, modernlik istiyor. Ama kadınlarda da durum böyle. Neredeyse herkes, ATP-WTA birleşmesini destekliyor. Görünenlerden çok daha fazlası var umarım bu gerçekleşir.” ifadelerini kullandı.

Tenis

“Federer en iyisi ama Nadal’ın en zorlu rakibi Djokovic”

29/05/2020 AT 12:52
Tenis

“Federer en iyisi”

20/05/2020 AT 13:22
Related Topics
TenisRoger FedererAndy Murray
Share this with
Copy
Share this article

Latest News

Tenis

17’lik Rafa’dan 34’lük Rafa’ya yolculuk

42 DAKIKA ÖNCE

Latest Videos

Tenis

2020 Madrid Açık | CANLI YAYIN

Most popular

WEC

The Race All-Star - 16/05

16/05/2020 AT 13:47
View more