Neredeyse bir senedir tenis maçına çıkmamış olan Nick Kyrgios, Avustralya Açık öncesi sezona Stan Wawrinka ile birlikte seri başı olarak katılacağı Murray River Open'da başlayacak.
2020 senesinde son olarak Şubat ayında düzenlenen Abierto Mexicano Telce turnuvasında maça çıkan dünya 47 numarası, tura verilen beş aylık aradan sonra hiçbir organizasyonda yer almamıştı. 25 yaşındaki raket, bugün konuştuğu basın toplantısında tenisten uzak bu zamana ihtiyacı olduğunu ve zihinsel olarak tamamen yenilendiğini ifade etti.
"Geçen sene çok çılgın bir yıldı. Ailem ve arkadaşlarımla birlikte olabildiğim için ve geri kalan her şeyi yeniden başlatabildiğim için çok heyecanlıyım. Zihinsel olarak yenilenmiş hissediyorum ve yeniden başlamaya hazırım." diye konuşan Avustralyalı raket ilginç bir şekilde oyunu o kadar da özlemediğini söyledi.
Wimbledon
Wimbledon’a ilgi yüzde 11 daha az
16 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2021/01/27/2979401.jpg
"Yalan söylemeyeceğim. Oyunu o kadar da çok özlemedim. Yarışmacı bir insanım. Yaptığım her şeyde yarışırım. Bilgisayar oyunlarında ya da o tarz şeylerde yarışmacı noktalarımı gösterebilirim. Ama oyunu o kadar özlemedim."
Turdan uzak zamanına dair de konuşan Nick Kyrgios, oyundan uzak kalabilmek adına pandemi sürecinin ilk dört beş ayında tenis raketine el sürmediğini itiraf etti.
Turnuvalar öncesi iyi oynadığını düşündüğünü açıklayan ve hazır olduğunun altını çizen Kyrgios, "Kimse, kimin formda olduğunu ya da kimin formda olmadığını bilmiyor. Ben de gün gün ilerleyeceğim ve olabildiğince keyif almaya çalışacağım." dedi.
Wimbledon
“İkisinin yaklaşımı tamamen zıt”
DÜN - 10:55
Wimbledon
Auger-Aliassime, mağlubiyetlerin olumlu tarafına bakıyor
27/06/2022 - 07:37