Sırp raket, bu sonuçla beraber kariyerinin 18. Grand Slam zaferini elde etti. Nole, Avustralya'daki dominasyonunu sürdürürken, dokuzuncu Avustralya Açık şampiyonluğuna imza attı. Melbourne'de çıktığı bütün finallerden galibiyetle ayrılan 33 yaşındaki raket, sert zemin hakimiyetini pekiştirdi.
https://i.eurosport.com/2021/02/21/2999553.jpg
Rus tenisçi Daniil Medvedev ise kariyerinin ikinci Grand Slam finalinden de hüzünle ayrıldı. Seremonide konuşan Medvedev: “Bir final kaybedince konuşmak çok kolay değil. Novak'ı ve takımını tebrik ederim. Sadece burada dokuz şampiyonluk inanılmaz. Söyleyecek kelime bulamıyorum."
Tenis
Osaka'dan Erken Veda
02/05/2021 - 12:48
"Size bir hikaye anlatayım. Sıralama olarak 100 küsürlerdeyken Monaco'da Novak'la antrenman yapmıştım. Herhalde toplara vurur gider diye düşünmüştüm ama benimle konuşmaya çalışan o olmuştu."
"Eşime ve koçuma tebrik ve teşekkürlerimi iletiyorum iyi bir son üç ay diyebiliriz buna herhalde. Benimle olduğunuz için teşekkürler umarım yakında bir Grand Slam kazanabiliriz."
"Tenis Avustralya'ya teşekkür ederim, bize çok iyi baktınız karantina süreci zordu ama bu turnuva oynanmayabilirdi de çok sağ olun. Bizi buraya davet ettiğiniz için sizlere teşekkür ederim, bizi ülkenize davet ettiniz. Sizin için bu finali daha eğlenceli kılmak isterdim ama olmadı. Bize enerji verdiniz."
https://i.eurosport.com/2021/02/21/2999523.jpg
Turnuvayı şampiyon olarak tamamlayan Novak Djokovic'se kupa töreninde şöyle konuştu.
"Daniil'in güzel sözleriyle ona cevap vermek istiyorum. Harika bir insan ve tenisçisin, beni artık çok fazla aramıyorsun, daha çok antrenman yapmalıyız Monaco'da. Benim hakkımda güzel şeyler söylemen güzel. Daniil'i kort dışında çok seviyorum. Çok sosyal ama kortta karşılaştığım en sert oyunculardan biri."
"Bir Grand Slam kazanman yakındır ama birkaç sene daha beklersen sevinirim."
"20 maçlık serisi için herkes yerine onu tebrik ediyorum."
"Takımıma teşekkür ediyorum. Evde olanlara, eşim kardeşlerim çocuğum. Hepimiz beraberdik aslında son birkaç hafta inişli çıkışkıydı. Verdikleri enerji ve destek için takımıma özel olarak teşekkürler. "
"Karışık duygular içindeyim Avustralya'ya gelişimiz ve son bir ayda olanlar ama günün sonunda bunun iyi bir turnuva olduğunu söyleyebilirim."
"Kolay değildi ama yaptıkları işle gurur duymalılar. Onlara da çok teşekkürler. Son olarak bu korta teşekkür etmek istiyorum. Rod Laver Arena seni her sene daha çok seviyorum ve aşk hikayesi sürüyor."
Bu sonuçla beraber Novak Djokovic, 20 Grand Slam şampiyonluğu bulunan Roger Federer ve Rafael Nadal'a bir adım daha yaklaşmış oldu.
Tenis
Roger Federer, henüz tamamen hazır değil
28/04/2021 - 17:57
Tenis
"Barty Party" devam ediyor
26/04/2021 - 12:37