"Tarihin en fazla grand slam şampiyonluğu bulunan erkek tenisçisi" unvanını Roger Federer ile paylaşan Nadal, 18 şampiyonlukla onları takip eden Djokovic ile aralarındaki rekabete ilişkin İngiliz Metro gazetesine açıklamalarda bulundu.
"Kariyerimde geldiğim noktadan çok memnunum. Yıllar önce de öyleydim ama bu, hiçbir zaman motivasyonumun düşmesine sebep olmadı. Elbette daha fazla grand slam kazanmak istiyorum ama hepsinden önce tenis oynamaktan keyif alıyorum. Mesela Novak bu konuda daha takıntılı, rekorlara daha fazla odaklanıyor. Olumsuz anlamda söylemiyorum. Onun için anlamı çok büyük."
Nadal, tenis kortunda olduğu sürece keyif almaya çalıştığını ifade ederken "Sağlıklı bir hırsım var. Tabii ki hırslıyım, aksi takdirde bugün bulunduğum yerde olamazdım. Sadece yaptığım şeyi yapmaya devam ediyorum. Yaptığım şeyin tadını çıkarmaya ve mümkün olduğunca çok şey başarmaya çalışıyorum." ifadelerini kullandı.
Tenis
"Aşılanmak için zorlayamazsınız"
7 SAAT ÖNCE
Djokovic ise Nadal'ın bu yorumlarına, "Rekorlara yaklaşımım konusunda görüş bildirmeye hakkı var. Neden böyle düşündüğünü bilemem ancak hayatta hiçbir şeye takıntılı olduğumu düşünmüyorum. Hissettiğim şey tutku ve kazanma arzusu. Hedeflerime ulaşma yolunda ilerliyorum ve bunu dile getirmekten hiç çekinmedim. Oynamaya devam ediyorum çünkü içimdeki kazanma ateşi hala yanıyor." diyerek cevap verdi.
https://i.eurosport.com/2021/04/14/3112991.jpg
Tenis
"Devam etmekte zorlandım"
08/05/2021 - 09:53
Tenis
Nadal ve Osaka Laureus'ta onurlandırıldı
07/05/2021 - 07:10