21. Grand Slam zaferini elde ederek Rafael Nadal'ı takibini sürdüren Novak Djokovic, 29 Ağustos-11 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Amerika Açık'ta yer almak istediğini ifade etti.
35 yaşındaki Sırp raket, Avustralya'dan sınır dışı edildiği için Avustralya Açık'ta yer alamamıştı. Aşı olmadığı için Amerika Birleşik Devletleri'ne girişi de netleşmeyen Nole, her iki turnuvada da şampiyonluk için oynamak istiyor.
"İznim olmazsa Amerika'ya gitmeyeceğim. Avustralya'da yaşananlar hoş değildi. İnsanlar bugün bile benim Avustralya'ya girişimi zorladığımı, herhangi bir belge, izin veya muafiyet olmadan ülkeye girmeye çalıştığımı düşünüyor ancak bu doğru değil."
Tenis
Rafael Nadal'dan erken veda
18 SAAT ÖNCE
"İznim olmadığı hiçbir ülkeye giremem. Avustralya'ya geri dönmek isterim çünkü Avustralya'yı seviyorum. Grand Slamler'de başarı elde ettiğim bir ülke orası. Ayrıca Amerika'da, New York'ta da olmak istiyorum. Oynayabileceğim her yerde olmak istiyorum."
Amerika Birleşik Devletleri hükümeti, ülkeye gelen ABD vatandaşı olmayanların Covid-19'a karşı tam olarak aşılanması gerektiğini belirten bir yasa çıkarırken bu durum Novak Djokovic'in Amerika Açık'ta oynamasını engelliyor.
https://i.eurosport.com/2022/07/14/3410371.jpg
Djokovic, her sonucu kabul edeceğini ifade ederken, "Ben, profesyonel bir tenisçiyim. Siyasete veya başka bir şeye dahil olmam çünkü bunlar benim ilgi alanlarım değil. Kendi duruşum var ve sizin için en iyi olanı seçme özgürlüğünün savunucusuyum. Her şeye ve herkese saygı duyuyorum ve insanların en azından kararıma saygı duymasını bekliyorum." ifadelerini kullandı.
"İznim olursa, Amerika'da olacağım. İznim olmazsa, Amerika'da olmayacağım. Dünyanın sonu değil."
Tenis
Daniil Medvedev: ''Onun oynamasını istiyorum''
16/08/2022 - 10:44
Tenis
Serena Williams: "Veda etmekte çok kötüyüm"
11/08/2022 - 13:53