Melbourne Park’ta dokuz kez şampiyon olan ve bir önceki turnuvanın kazananı olan Sırp raket Djokovic, aşı zorunluluğu açıklandıktan sonra turnuvada yer alıp almayacağını paylaşmayı reddetti.
“Haberlerin ne diyeceğini bekliyordum. Şimdi bildiğime göre, neler olacağını hep birlikte bekleyip göreceğiz.”
Melbourne Park’ta yer alıp almayacağı henüz belli olmayan Djokovic, geçtiğimiz hafta aşı ve seçme hakkı ile ilgili bir demeç vermişti.
Tenis
Sezonun son kupası Zverev'in
22/11/2021 - 11:41
Ben ya da başkası, seçme özgürlüğüne sahip olmak herkes için önemli. Bu konunun aşı olup olması fark etmiyor. Ne yapmak istediğinizin, seçme özgürlüğünüzün olması gerek. Bu durum da seçme hakkımızın vücudumuza ne alıp almayacağımız oluyor.
Avustralya Açık ve katılım tartışmaları devam ederken, ATP Yarı Finali’nde Djokovic’i mağlup eden Zverev, yakın arkadaşını Avustralya Açık’ta görmek istediğini dile getirdi.
https://i.eurosport.com/2021/11/22/3258478.jpg
“Bu zor bir karar çünkü politik bir durum söz konusu. Farklı bir ülkeye gidiyoruz, bu tenis ile ilgili değil, pandemi ile alakalı.”
“Kurallara uymalıyız. Umarım kendisi oynayabilir. Ben dünya üçüncüsüyüm, Djokovic oynamazsa, kazanmak kolaylaşır. Bu bir gerçek. Ayrıca Novak (Djokovic) dünya bir numarası, o yüzden bu turnuvada olmalı.”
Tenis
Avustralya Açık'ta aşısızları karantina bekliyor
26/10/2021 - 09:49
Tenis
Novak Djokovic’te Soru İşaretleri Devam Ediyor
19/10/2021 - 04:45