Wimbledon'da şampiyon olarak 21. Grand Slam zaferini elde eden Novak Djokovic, 22. kez Grand Slam şampiyonluğunu yaşamak için 29 Ağustos'ta başlayacak Amerika Açık turnuvasında yer almak istese de aşı olmadığı için Amerika Birleşik Devletleri'ne girişi engellenmiş durumda.
Hırvat antrenör Goran Ivanisevic ise Avustralya Açık'tan sınır dışı edilen ve eleştiri oklarının hedefi olan Sırp raketi savunmaya devam ediyor.
Goran Ivanisevic, Djokovic'in aşı yaptırmadığı için haksız yere "utanç duvarına" konduğunu ve yedi kez Wimbledon şampiyonu olan oyuncuya kötü davranıldığını düşündüğünü söyledi.
Tenis
Rafael Nadal'dan erken veda
18 SAAT ÖNCE
Goran Ivanisevic, Novak Djokovic'in aşı karşıtı bir hareketin lideri olduğunu öne süren eleştirmenlere karşılık verdi.
https://i.eurosport.com/2022/07/24/3421782.jpg
21 kez Grand Slam galibi gelecek ay ABD Açık'ı kaçıracak. Amerika Birleşik Devletleri Tenis Birliği (USTA), ABD hükümeti tarafından belirlenen ve 'Covid-19 aşısı olmadıkça Amerika'ya giremez' belirten kurallara uyacağını doğruladı. Djokoviç, hükümetin tutumunu değiştireceğini umuyor.
2019'dan beri Djokovic ile çalışan Ivanisevic, Novak Djokovic'i aşı karşıtı kişiler arasında önde gelen isim olarak etiketlemenin "yanlış" olduğunu söylüyor.
"Amerika Açık'a katılım ne olacak bilmiyorum ancak çok zor bir durum. Ona saygı duyuyorum ve takdir ediyorum, değiştirmeyeceği bir karar verdi. Onu lider ilan ettiklerinde, insanlar üzerinde kötü bir etkisi olduğunu ilan ettiklerinde, bu yanlış bir hareket oluyor. Aşı olmak istemiyor, vücuduna sokmak istemiyor ve başkalarına asla aşı olma demedi. Kararına saygı duyuyorum ve destekliyorum."
Ivanisevic, Nole'nin eleştirmenler tarafından "terörize edildiğini" iddia ediyor.
"Umarım kararlar geri alınır. İnsanlar Avustralya'da, Rolang-Garros ve Wimbledon'da virüse yakalandı ve bir şey olmadı. Çok fazla tartışma var. Ben aşılandım ve benim için bir problem yok ancak iki buçuk yıldır bizi terörize ediyorlar. Enfekte olduğunuzda uyuza yakalanmış gibi sizi ve takımınızı dışarı atıyorlar. Hepimiz utanç duvarındaydık."
Tenis
Daniil Medvedev: ''Onun oynamasını istiyorum''
16/08/2022 - 10:44
Tenis
Serena Williams: "Veda etmekte çok kötüyüm"
11/08/2022 - 13:53