Tek erkeklerde dünya bir numarası Novak Djokovic’in, 2022 Avustralya Açık’ta oynayıp oynamayacağı henüz belli değil.
Koronavirüs protokollerinden dolayı henüz net bir kararı olmayan Sırp raket, konu hakkında görüşlerini paylaştı.
Melbourne’de oynayıp oynamayacağımı henüz bilmiyorum.
Tenis
Novak Djokovic Çıkmazı Sürüyor
23/11/2021 - 04:21
“Avustralya’daki durumu takip ediyorum ve benim anladığım kadarıyla, Avustralya hükümeti ve Avustralya Tenis Birliği’nin kararı iki hafta içinde olacak. Bildiklerimizin dışında koşulların çok fazla değişeceğine inanmıyorum. Bu yıl olduğu gibi, birçok kısıtlama olacak. Avustralya Federasyonu’ndan insanlarla doğrudan teması olan menajerimden duyduğuma göre, herkes için koşulları iyileştirmeye çalışıyorlar.hem aşı olanlar hem de olmayanlar için.”
ATP’de aşı oranı yüzde 65 iken WTA’da bu durumun yüzde 60 olduğu belirtiliyor.
https://i.eurosport.com/2021/10/17/3238376.jpg
Novak Djokovic ise henüz aşı olup olmadığını bildirmeyen kişiler arasında.
“Aşı olup olmadığımı henüz açıklamayacağım. Bu özel bir mesele ve bugün çok fazla insan, bir şeyleri sorma iznine ve kınama özgürlüğüne sahip. Ne cevap verirsem vereyim, bunu kötüye kullanacaklar.”
“Meydanın nasıl bir şeye dönüştüğünü tanımlayacak bir söz bulamıyorum. İnsanlar arasında korku ve panik yayıyor ve ben bu döngüye katılmak istemiyorum. Herkesin düşman olduğunu hissediyorum. Onlara benim hakkımda bir şeyler yazmaları için bir sebep vermek istemiyorum.”
"Şimdi size söylediğim gibi, editörlerinizden biri bunu alıp bir skandal çıkarabilir. Şu anda meydana gelen herhangi bir fırtınada yer almak istemiyorum. Size söylüyorum, [Melbourne'a] gidip gitmeyeceğimi bilmiyorum. Tabii ki gitmek istiyorum, Avustralya benim en başarılı Grand Slam'im, buraya katılmak istiyorum, bu sporu seviyorum, hala motivasyonum var."
Tenis
Sezonun son kupası Zverev'in
22/11/2021 - 11:41
Tenis
Avustralya Açık'ta aşısızları karantina bekliyor
26/10/2021 - 09:49