Avustralya Açık turnuva direktörü Craig Tiley, Ocak ayındaki Grand Slam sırasında tenisçilerin %95'inin Covid-19'a karşı aşılanmış olmasını bekliyor. Ancak Novak Djokovic'in bu tenisçilerin arasında olup olmayacağından emin değil.
Tiley, Victoria eyaletinin aşı zorunluluğu kuralı sebebiyle, aşısız oyuncuların, taraftarların ve personelin Melbourne Park'a alınmayacak olmasının da aşılanma oranını da artıracağını düşünüyor.
Tiley ayrıca, Avustralya Açık erkekler şampiyonu dünyanın bir numaralı Djokovic ile konuştuğunu, ancak Sırp'ın aşı durumu konusunda daha karar vermediğini söyledi.
Tenis
Serena, Avustralya'da yok
13 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2021/08/26/3207217.jpg
Yerel radyo istasyonu SEN’e oyuncular hakkında bilgi veren Tiley, bugün itibarıyla oyuncuların %85’ten fazlasının aşılandığını belirtti.
"Ocak ayına geldiğimizde aşılanma oranının %90-95 arasında olacağını düşünüyoruz çünkü aşılı değilseniz oynayamazsınız."
Tiley, aşıdan tıbbi muafiyetleri olan "bir-iki oyuncu" olduğunu, ancak muafiyetlerin Victoria'nın sağlık kurallarına uygun olduğunu söyledi.
Djokovic, aşı durumunu açıklamayı reddetti ve bunun kişisel bir tercih meselesi olduğunu söylemişti. ATP Finallerinde kendisine aşı sorusu sorulduğunda Avustralya Açık’ta son şampiyon unvanını savunma konusunda henüz karar vermediğini belirtmişti.
Tenis
“Kendime Zaman Tanımak İstiyorum”
DÜN - 12:35
Tenis
Alman Sporculardan IOC’a Çağrı
06/12/2021 - 20:27