2020 yılında Fransa Açık şampiyonu olmayı başaran 19 yaşındaki Iga Swiatek, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Avustralya Açık’ta ise dördüncü turda Simona Halep’e mağlup olarak turnuvaya veda etmişti.

Tennis Channel’a konuşan Polonyalı tenisçi,Shiffrin’in mental direncine saygı duyduğunu ve onunla tanışmanın bir hayalin gerçekleşmesi anlamına geleceğini söyledi.

Tenis
"Beni büyüleyen tek oyuncu Nadal'dı"
BIR GÜN ÖNCE

“Ona gerçekten saygı duyuyorum. Onun, sporda farklı bir şeyler yaptığını hissediyorum. Kayak sporunun büyük hayranı değilim ve onu sadece geçen sezon izledim. Psikoloğum, psikoloji hakkında konuşurken Shiffrin’i ele alarak onun davranış ve tutumunu örnek gösteriyor.”

https://i.eurosport.com/2021/02/15/2995479.jpg

“O gerçekten de iyi bir rol model. Ona büyük saygı duyuyorum. Çünkü daha genç yaşta Olimpiyat Oyunları’nda şampiyonluğa ulaşmayı başardı ve umarım ben de bu yıl Tokyo’da yer alacağım. Ayrıca harika şeyler de başarmak istiyorum.”

Amerikalı kayakçı Mikaela Shiffrin de röportaja Twitter üzerinden verdiği cevapta: “Büyük iltifat için teşekkürler. Ayrıca, Fransa Açık şampiyonluğun için de tebrikler.” ifadelerini kullandı.

Tenis
Ash Barty'nin dönüşü umduğu gibi olmadı
DÜN - 20:48
Tenis
Andy Murray'den Avustralya Açık itirafı
25/02/2021 - 20:28