Geleceğin ne getireceği ile ilgili çok fazla ilgilenmediğini belirten Nadal, “Asla endişelenmediğim bir konu. Tenis haricinde hayatımdan oldukça mutlu olduğumu düşünüyorum. Tabii ki gelecekte de icabına bakmam gereken birçok konu var.”
“Kendi kurmuş olduğum kuruluş geleceğim için önemli bir yerde olacak. Kuruluşum ile daha fazla ilgilenmek isterim. Tenis akademim de var. O da gelişim gösteriyor. Dünyada birçok merkez noktamız bulunuyor.”
34 yaşındaki İspanyol raket, ırksal ve cinsiyet eşitsizliği konusunda gözlemlerini de paylaşırken, “Bizler için topluma olumlu bir örnek olmak zorunluluk. Dünyaya ve özellikle gençlere doğru mesajları göndermek önemli. Yani benim için, söylememiz gereken veya söylememiz gerekmeyen şeyleri önceden düşünmemiz gerekiyor. Çünkü birçok insan yaptığımız şeye gözlerini dikiyor.”
Tenis
Rafa, Roland-Garros öncesi soru işareti yaratıyor
20 SAAT ÖNCE
Roger Federer ve Novak Djokovic ile girmiş olduğu rekabet sonucunda sporun limitlerini zorladığını ifade eden Nadal, Federer’i Grand Slam zaferleri açısında geçmek gibi bir takıntısı olmadığını söyledi.
"Tenis kariyerimde hayal ettiğimden çok daha fazlasını gerçekleştirdim. Bir tane daha kazanmak benim için harika olur. Ama bunun gelecekte mutluluğumun anahtarı olmayacağını biliyorum. Bu yüzden ekstra bir baskı veya takıntılı olduğum bir konu yok. Bence her zaman iyi bir ilişkimiz oldu, çok saygı duyduk. Birlikte güzel şeyler yaptık ve sporumuz için önemli şeyler yaptık.”
Karantina süreci hakkında da görüşlerini belirten Nadal, “Buraya geldiğimizde, önlemlerin katı olacağını biliyorduk çünkü ülkenin pandemiye karşı iyi iş çıkarttığını biliyorduk. Dünyada kaç kişinin öldüğünü görüyorsunuz. Veda etme şansı olmadan kaç kişinin babasını, annesini kaybettiğini görüyorsunuz. Bu gerçek bir şey, felsefi bir şey değil, bu gerçek hayat.” dedi.
https://i.eurosport.com/2020/01/24/2760895.jpg
Tenis
"Aşılanmak için zorlayamazsınız"
10/05/2021 - 14:49
Tenis
"Devam etmekte zorlandım"
08/05/2021 - 09:53