Rafael Nadal, ESPN'e verdiği röportajda Avustralya Açık öncesi karantinada bulunan oyuncuların koşulları hakkında konuştu. Dünya iki numarasının sözleri, daha önce şartların iyileştirilmesi adına talepte bulunan Novak Djokovic'e bir eleştiri anlamı taşıyıp taşımadığı konusunda soru işareti uyandırdı.
Novak Djokovic, geçtiğimiz hafta bazı tenis oyuncularından gelen talepler üzerine "Tennis Australia"ya içerisinde karantina süresinin kısaltılması ve oyuncuların tenis kortlarına sahip özel evlere taşınması seçeneğini de içeren bir mektup yazmıştı. Ancak dünya bir numarasının talepleri reddedilmişti.
https://i.eurosport.com/2020/11/15/2937503.jpg
Tenis
"Aşılanmak için zorlayamazsınız"
DÜN - 14:49
2009 Avustralya Açık şampiyonu Nadal verdiği röportajda şu sözleri kullandı:
"Bazılarımız başka insanlar için yaptığı her şeyi duyurmak ister. Bazılarımız her şeyi paylaşmaya ihtiyaç duymadan daha özel bir şekilde yapar."
Bazılarımız, en dezavantajlı pozisyonda bulunan oyuncular için yaptığımız çağrıların reklamını yapmak istemez."
Rafael Nadal, Novak Djokovic ve tenis dünyasının bazı yıldızları oyuncuların genelinden farklı olarak Melbourne'de değil, ilk olarak bir gösteri turnuvası oynayacakları Adelaide'de de kalıyor. Bu nedenle iki şehir arasındaki karantina koşullarında oluşan bazı farklar bazı oyuncular tarafından eleştirilmişti.
Ancak Rafael Nadal'ın bu eleştirilere karşı tutumu biraz daha farklı.
"Bu anlaşılabilir ve saygı duyulabilir bir durum. Ayrıcalıkların sınırı neresi? Ben daha farklı bir görüşe sahibim. Adelaide'deki koşullarımız Melbourne'le kıyasladığınızda çoğundan daha iyi olabilir. Ancak Melbourne'de bazı oyuncuların daha büyük odaları var ve fiziksel aktivide bulunabiliyorlar. Ancak küçük odalarda olanlar koçları ve antrenörleri ile iletişim kuramıyor. Bunun çizgisi nerede? Bu bir etik meselesi ve herkesin kendi fikri var."
https://i.eurosport.com/2020/11/16/2937651.png
"Adelaide'dekilerin daha iyi şartlarda olduğuna dair bazı konuşmalar var. Ancak kimseden Melbourne'de bazı oyunculara verilen daha iyi odalardan bahsettiklerini duymadım."
"Adelaide'deki koşullar hakkında çokça konuşanların sayıları 20'den fazla olan ve henüz hiç antrenman yapma fırsatı yakalayamamış oyuncular hakkında şikayet ettiklerine şahit olmadım. Şikayetler her zaman daha dezavantajlı pozisyonda olanlardan gelir. Eşit ve adil şartlardan bahsedeceğimiz zaman, insanların kendilerinden daha kötü şartlarda olanlar için konuşmadıklarını görüyoruz."
34 yaşındaki Rafael Nadal, kariyerindeki ikinci Avustralya Açık zaferi için 8 Şubat'ta korta çıkacak. Dünya iki numarası 2 Şubat'ta Melbourne'de düzenlenecek ATP Kupası'nda ülkesi İspanya adına mücadele edecek.
Tenis
"Devam etmekte zorlandım"
08/05/2021 - 09:53
Tenis
Nadal ve Osaka Laureus'ta onurlandırıldı
07/05/2021 - 07:10