Dünya üç numarası Rafael Nadal, tamamen sağlıklı olduğunu ve Monte Carlo'da başlayacağı toprak sezonu için kendisine güveninin tam olduğunu dile getirdi. İspanyol raket, asıl hedefinin Fransa Açık'ta 14. kez zafere ulaşmak olduğunu da gizlemedi.
Stefanos Tsitsipas'a beş sette kaybettiği Avustralya Açık sonrası turnuvada da etkisini hissettiren sırt sakatlığı nedeniyle maç oynamamış olan Rafael Nadal, sezona tedavi ve antrenman süreçleriyle devam etmişti.
Monte Carlo'da daha önce 2005-2012 yılları arası üst üste olmak üzere toplamda 11 kez şampiyonluk yaşamış olan 34 yaşındaki raket, birinci turu bay geçecek. Nadal'ın ikinci turdaki rakibiyse Federico Delbonis - Adrian Mannarino maçının galibi olacak.
Tenis
"Aşılanmak için zorlayamazsınız"
DÜN - 14:49
Sezonun önemli bir kısmı benim için başladı. Hazır olmak için doğru çalışmayı yaptığımı düşünüyorum. Oynadığım şekilden dolayı mutluyum, şu an için vücudum iyi durumda."
"Kendime güveniyorum. Turnuva öncesi birkaç gündür Monaco'da iyi antrenman yaptım. Bu yüzden hazır hissediyorum."
https://i.eurosport.com/2021/04/08/3025519.jpg
Rafa, eski antrenörü ve amcası Toni Nadal'ın ATP'nin yeni jenerasyon yıldızları arasında gösterilen Kanadalı raket Felix Auger-Aliassime'nin ekibine katılmasına dair değerlendirmelerde de bulundu. 60 yaşındaki Toni Nadal, 2017 senesinde Rafael'in antrenörlüğünü yapmayı bırakmış ve Mallorca'da bulunan Rafael Nadal Akademisi'nde çalışmaya devam etmişti.
"Spor hakkında çok şey biliyor. Eminim ki Felix'e önemli bir yardımı olacaktır."
"Felix adına mutluyum. Kendi adıma da mutluyum. Amcamı burada göreceğim ve onunla turda yeniden zaman geçirebileceğim için mutluyum. Bu olumlu bir şey."
Tenis
"Devam etmekte zorlandım"
08/05/2021 - 09:53
Tenis
Nadal ve Osaka Laureus'ta onurlandırıldı
07/05/2021 - 07:10