"Takımımla yaptığımız konuşmalardan sonra, bugün Fransa Açık'tan çekilmeye ihtiyacım olduğuna karar verdim. İki diz ameliyatı ve bir yılı aşan rehabilitasyon sonrası vücudumu dinlemek önemli ve iyileşme yolunda kendimi çok fazla zorlamadığımdan emin olmalıyım."
"Üç maçı tamamladığım için çok heyecanlıyım. Korta geri dönmek kadar harika bir his yok."
Roger Federer'in dördüncü turda karşılaşacağı rakibi Matteo Berrettini, böylelikle direkt olarak çeyrek finale yükseldi. Dokuz numaralı seri başı İtalyan raket, yarı final bileti için Lorenzo Musetti - Novak Djokovic maçının galibiyle karşılaşacak.
Tenis
Tarih kitaplarında bir çentik daha
DÜN - 02:11
https://i.eurosport.com/2021/06/06/3147212.jpg
Roger Federer, üç saatin üzerinde süren ve yerel saatle gece yarısından sonra tamamlanan maç sonrası sağlığını korumak adına turnuvadan çekilme olasılığını dile getirmişti.
"Cenevre'deki veya buradaki her maçtan sonra dizimin durumu yeniden ölçmem ve ertesi sabah dizimin nasıl hissettiğimi görmem gerekiyordu."
"Bu nedenle bu bakış açısından benim için her zaman böyleydi. Böyle bir maç sonrası olmasının bir farkı yok, ancak bu kadar uzun süren bir maç sonrası belki biraz daha etkilemiştir."
"Daha önce anlattığım gibi, üç buçuk saat süren bir antrenman da yapmamıştım."
"Bu maçları atlatırız, onları iyice analiz ederiz ve önümüzde olana bakarız. Burada pazar günü aynısını yapacağız. Çünkü oynamaya devam edip etmeyeceğime karar vermem gerekiyor. Şimdi zorlamaya devam etmek için çok mu riskli yoksa dinlenmek için mükemmel bir yol mu?"
Tenis
Unutulmaz bir maç, tarihe geçen bir sonuç
12/06/2021 - 11:42
Tenis
“J’adore le tennis”
06/06/2021 - 08:06