2021 Şubat'ta Doha'da tenise geri dönüş yapan Federer, ikinci maçta elenmesi sonrası henüz turda maça çıkmadı. Geçtiğimiz hafta toprak sezonu için takvimini açıklayan 39 yaşındaki raket, Mayıs ayında Cenevre Açık'ta ve Haziran'da Roland-Garros'ta sahne alacak.
Neredeyse 14 senedir Federer'le çalışan Luthi, Roger Federer'in fitness seviyesini ilerletmek için hala zamana ihtiyacı olduğunu vurguladı.
"Fitness anlamında Roger hala geride kalıyor ve bu bir öncelik."
Tenis
Nadal ve Osaka Laureus'ta onurlandırıldı
DÜN - 07:10
"Tennis antrenmaları yoğun ve iyi ancak henüz sıklıkla turnuva atmosferinde olacağı gibi bir seviyede değil."
SRF'ye konuşan Luthi, Federer'le ilişkisine de değindi.
"Roger çok iyi bir dinleyici, bu önemli. Ama ben biz antrenörleri daha çok danışman olarak görüyorum. Sonuçta kortta karar veren o."
"Ona yardım yetmek için elimden ne gelirse yapmaya çalışıyorum. Sakinlik yaymaya çalışıyorum. Eğer duyguları göstermek için veya ayağa kalkmak için uygun bir zaman olduğunu hissedersem, o zaman o şekilde yaparım."
https://i.eurosport.com/2020/07/20/2852912.jpg
"Roger, size çokça geri veriyor. Onun insani tarafına dair de çok şey öğrendim."
Federer; Doha'da ilk maçında Dan Evans'ı mağlup etmiş, ikinci maçındaysa Nikoloz Basilashvili'ye üç sette mağlup olmuştu. Bu sezonun kendisi için çim kortta gerçekten başlayacağını dile getiren Roger Federer, 21. Grand Slam zaferini kovalayacağı Wimbledon öncesi Halle'de mücadele edecek.
Federer'in bir diğer koçu Ivan Ljubicic, Gazzetta dello Sport'a verdiği demeçte Ekselansları'nın halen daha "büyük zaferler" kazanmak istediğini paylaştı.
"Roger Federer çok iyi, Cenevre'de geri dönmeye hazırlanıyor."
"Doha'da hala bir şeyler kazanabileceğini gösterdi, bu yüzden biz de kendimize güveniyoruz. Umuyorum tekrar ritmini bulacak kadar maç oynayabilir. Büyük zaferler kazanmak istiyoruz."
Tenis
Osaka'dan Erken Veda
02/05/2021 - 12:48
Tenis
"Barty Party" devam ediyor
26/04/2021 - 12:37