Novak Djokovic geçtiğimiz gece Cincinnati Açık'ta zafere ulaşarak Amerika Açık öncesinde moral depoladı. Fakat yıldız Sırp raket, başka bir konuyla gündemde.

Novak Djokovic; John Isner ve Vasek Pospisil'le birlikte New York'taki fanus ortamında yeni bir girişimde bulunuyor. Bu ekibin amacı WTA ile ATP haricinde yeni bir birlik kurmak ve tenis dünyasında fark yaratmak. Bu üçlü ATP konseyinden istifa ederlerken şu ana dek somut bir destek alamadılar.

Tenis
"Billie Jean King Kupası mı? İşte buna inanmakta zorluk çekiyorum."
18 SAAT ÖNCE

Karşıt görüşte ilk demeçler menajeri ATP konseyinde yer alan Dominic Thiem'den gelirken ana mesajlar Rafael Nadal ile Roger Federer'den geldi.

Nadal, Twitter'dan, "Dünya zor ve karmaşık bir süreçten geçiyor. Bu sürecin sakin kalma ve aynı doğrultuda hareket etme ile geçilmesine inanıyorum. Ayrılık değil, birlik zamanındayız." dedi.

https://imgresizer.eurosport.com/unsafe/0x0/filters:format(jpeg):focal(1174x379:1176x377)/origin-imgresizer.eurosport.com/2020/05/29/2825747.jpg

Roger Federer ise Nadal'ın bu gönderisini alıntılayarak, "Bu zamanlar belirsiz ve zorlu ama eğer oyuncular olarak bir arada durursak sporumuzun ilerleyebileceğini düşünüyorum." dedi.

Dominic Thiem'in menajerinin açıklaması ise şu şekildeydi: "Șu anda başka hiçbir sporda olmadığı kadar temsil ediliyor oyuncular konseyde. Bundan vazgeçmeyi anlayamıyorum ve bu düşüncemi Thiem ile de paylaştım."

Tenis
Rafa'dan "hızlı" başlangıç
16/09/2020 - 21:52
Tenis
"Novak'ın şanssız bir dönemiydi"
14/09/2020 - 21:59