Roland-Garros öncesi son günde turnuvaya ilişkin değerlendirmelerde bulunan raketlerin görüşlerini sizin için derledik.

Serena Williams

Tenis
Gençler için ilk değil
14/10/2020 - 09:41

“Aslında bu yaşta hala tenis oynayabileceğimi tahmin etmezdim. Baksanıza hiç de 39 gibi gözükmüyorum. Ama benim için bu işin ne zaman biteceğini de kestiremiyorum. Sadece eğleniyorum. Eğer bittiğini hissedersem zaten bitmiştir.”

Serena Williams

Görsel kaynağı: Getty Images

“Eğer performans gösteremeyeceğimi bilseydim burada oynuyor olmazdım. Fiziksel olarak %100 değilim. Ama zannetmiyorum ki her sporcu yalnıza fiziksel olarak %100 hissettiğinde oynuyordur. Bu durum biz sporcuların oynarken beraberinde getirdiği bir şey.”

“Yarı finalin her zaman harika olduğunu düşünüyorum. Ama benim için kesinlikle değil. Bu sadece nasıl hissettiğim, evet hissettiğim.”

Karolina Pliskova

“Yani toprakta oynayabileceğimizi biliyorum fakat hava alışık olduğumuz şekilde değil. Her neyse, yine de şansların eşit olduğunu düşünüyorum. Turnuvanın en başındayız. İyi başlamayı umuyorum. Roma’da bazı iyi oynadığım maçlar oldu. Umarım ki o performansımı burada da sürdürürüm.”

Karolina Pliskova

Görsel kaynağı: Getty Images

“Sakatlığım daha iyi durumda. Dün ve bugün antrenman yaptım. O noktaya ulaşıyorum. Salı günü oynayacağım için şanslıyım iyileşmek için birkaç günüm daha var. Umuyorum ki neredeyse %100 sağlıklı olabilirim.”

Novak Djokovic

“Tenis topu ile sahada ne yaptığıma ekstra dikkat edeceğim. New York’ta yaşanan olay sonrası aklımdan çıkmayan ve uzun süre de çıkmayacak bir durum bu. Aynı hatayı tekrarlamamak için elimden ne geliyorsa yapacağım.”

Novak Djokovic

Görsel kaynağı: Getty Images

“Ama bu olay korttaki performansımı kötü bir biçimde etkilemiyor. New York’taki olaydan iki hafta sonra Roma’da kazandım. Herhangi bir duygusal baskı yahut zorluk hissetmiyorum. Oynarken duygularımı rahatlıkla ifade edebiliyorum.”

“Bir insan ve tenis oyuncusu olarak en iyimi göstermek ve maçları da kazanmak istiyorum.”

“Toprak kortta ilk kez Wilson marka topları kullanacağız. Topların ağır olduğu kanısına katılıyorum fakat belki de bu havanın soğuk olması ile ilişkilidir. Toprak da aynı zamanda ağır ve ıslak. Bütün bu koşullar haliyle topu da etkiliyor. Yani sadece top ağır veya oyuncular yavaş ve zor şartlar altında oynayacak demek güç.”

Johanna Konta

“Temelde zaten çok farklı bir sezon, çok farklı bir sene ve çok farklı koşullar. Ama yine de umutluyum ve turnuvayı dört gözle bekliyorum. Zeminde her gün daha iyiye gittiğimi düşünüyorum. Roma’da ve New York’ta birkaç maça çıktığım için şanslı ve oldukça memnunum.”

Johanna Konta

Görsel kaynağı: Getty Images

“Geçen sene burada çok iyi bir sonuç almam beni iyi anılar ve iyi duygular anlamında etkiliyor. Bu tecrübelerin bana biraz daha enerji verip bu seneyi de keyifli kılmasını diliyorum.”

Tenis
Savaşçı vs. Robot
11/10/2020 - 10:24
Tenis
Dropshotların Turnuvası Roland Garros
03/10/2020 - 15:05