Rafael Nadal, 14. kez şampiyon olduğu Roland-Garros’ta iki hafta boyunca doktoruyla birlikte çalışmış ve sakatlığın yer aldığı sol ayağındaki sinir hücrelerine yapılan özel bir enjeksiyonla maçlara çıkmıştı.
Daha önce Eurosport mikrofonlarına konuşan 2022’nin Avustralya Açık ve Fransa Açık şampiyonu kortlara dönüşü konusunda her gün şüpheye düştüğünü anlatmıştı.
Salı günü bu sinir hücrelerinin onarılması için tedavi olan 36 yaşındaki raket, Mallorca’da rehabilitasyona başlarken takımı Nadal’ın en erken hafta sonu korta çıkabileceğini söyledi.
Tenis
Wilander'in favorisi Nadal
07/06/2022 - 12:58
El Partidazo de Cope’a konuşan Rafael Nadal’ın doktoru Ruiz-Cotorro, “Amaç bu sürecin daha devam etmemesi ve Wimbledon’da oynayabilmesi.” dedi.
https://i.eurosport.com/2018/06/05/2349513.jpg
“Bana göre bu spektaküler bir şey gibi duruyor. Normal bir insan için bunu yapması mucize olurdu ama o yapabiliyor çünküo çok farklı bir insan.”
Ayağınızı uyuşturduktan ve bu nedenle ağrı duymadıktan sonra bir anda mücadele edebileceğiniz anlamına gelmiyor. Bu, mücadeleyi kabul etmek ve daha sonra bu koşullar altında oynamanın verdiği duygulardan izole olmak, aynı zamanda yüksek seviyedeki rakiplere karşı oynamak anlamına geliyor.”
Buna ek olarak kaburgasındaki problem de onun istediği hazırlığı yapamasına ve maçlarda istediği ritmi bulamaması anlamına geliyor. Bu gibi şeyler ancak Rafa tarafından başarılabilir.”
Kazandığı 22. Grand Slam şampiyonluğuyla Roger Federer ve Novak Djokovic’in iki şampiyonluk önüne geçen Rafael Nadal, 27 Haziran’da başlayacak Wimbledon’da oynamak istediğini dile getirdi.
Eğer vücudum izin verirse orada olacağım. Wimbledon bir öncelik, Grand Slam’ler bir öncelik.”
Tenis
Rafael Nadal, Roland-Garros'ta şampiyon
05/06/2022 - 15:38
Roland-Garros
“Tenise başlama motivasyonunu bana Rafael Nadal verdi”
05/06/2022 - 09:40