Novak Djokovic salı günü Alexander Zverev’i 6-7, 6-2, 6-4 ve 7-6’lık setler ile 3-1 mağlup ederek Avustralya Açık’ta dokuzuncu kez yarı finale yükselme başarısını göstermişti.

Dünya bir numarası aldığı galibiyete rağmen maç sonrası röportajında zor karantina şartlarının sporcuların fiziksel durumlarına yaptığı etkiden bahsetti.

Tenis
"Beni büyüleyen tek oyuncu Nadal'dı"
BIR GÜN ÖNCE

33 yaşındaki Sırp raket turnuva öncesi zorunlu tutulan karantina sürecinin yarı finalde boy gösterecek bütün oyuncuların bedenlerini etkilediğini söyledi.

Djokovic, Milos Raonic ile karşılaştığı maçta kas yırtılması yaşamış ve ağrı kesiciler ile kazanarak dünya yedi numarası Zverev’in rakibi olmuştu.

Highlights | Novak Djokovic - Alexander Zverev

Maç sonu kort röportajında Jim Courier’e konuşan Djokovic, Taylor Fritz ile oynadığı maçta yaşadığı sakatlıktan sonra vücudunun hala tam hazır olmadığını ve ısınmak için zaman ihtiyacı olduğunu söyledi.

Djokovic: “Maçtan önce neredeyse bir saatlik ısınma atışları yapmama rağmen adımlara girmem zaman alıyor.”

Dünya bir numarası aynı zamanda fiziksel durumunun kırılgan olmasından dolayı maçlar arasında antrenman yapamadığını ekledi ve karantinanın da etkilerinin fazla olduğunun altını çizdi.

Djokovic, Grigor Dimitrov’un, Aslan Karatsev karşısında yaşadığı zorluğu örnek göstererdi: “Çok fazla sakatlık yaşandı.” dedi.

“Umarım bu karantina süreci geçici olur böylece hazırlıklarımıza kesinti olmadan devam edebiliriz.”

https://i.eurosport.com/2021/02/16/2996084.jpg

Maç sonrası basın mensuplarının karşısına geçen Novak Djokovic, kendisine karantina ve oyuncu sağlığı hakkında sorulan soruları da cevapsız bırakmadı.

"Oyuncuların fiziksel durumlarını etkilemesinin yanında zihinsel ve duygusal olarak da fark yaratıyor. Ancak fiziksel olarak bu normal değil."

"Durum şu an böyle, fakat bunun geçici olmasını umuyoruz."

Sezonun ilerleyen dönemindeki turnuvaların karantina sonrası düzenlenme fikrinin de gündeme geldiği basın toplantısında, Novak Djokovic oyuncuların böyle bir durumu desteklemeyeceğini ifade etti.

"Bir sürü oyuncuyla konuştum, çoğu eğer turnuvaların büyük bir bölümünde karantinalar olacaksa sezona devam etmek istemiyor."

"Avustralya'dan sonra sezonun nasıl devam edeceği konusunu anlamak istiyorum."

Tenis
Ash Barty'nin dönüşü umduğu gibi olmadı
DÜN - 20:48
Tenis
Andy Murray'den Avustralya Açık itirafı
25/02/2021 - 20:28