Rafael Nadal, 2021’in ikinci yarısını bileğindeki sakatlık nedeniyle kortlardan uzak geçirmiş ve ameliyat olmuştu. 2022’ye inanılmaz bir giriş yapan 36 yaşındaki İspanyol raket, Avustralya Açık’ta kariyerinin 21. Grand Slam zaferini yaşamıştı.
Sezonun takip eden bölümünde Acapulco’da da kupaya ulaşan Nadal, göğüs kafesindeki sakatlığa rağmen korta çıktığı Indian Wells finalinde Taylor Fritz’e mağlup olmuştu. Toprak sezonuna tedaviyle başlayan dünya dört numarası, Madrid Açık çeyrek finalinde Carlos Alcaraz’a elenmişti.
Roland Garros öncesi son olarak Roma Açık’ta korta çıkan Rafael Nadal, bileğindeki sakatlığın etkilerinin hissedildiği maçta Denis Shapovalov’a 6-1, 7-5 ve 6-2’lik setlerle mağlup oldu. Maç sonrası röportajında Shapovalov’u tebrik eden Rafa, sakatlığına dair önemli işaretler verdi.
Roland-Garros
Martina Trevisan - Aliaksandra Sasnovich - Roland-Garros
41 DAKIKA ÖNCE
"Ben, sakatlıkla yaşayan bir sporcuyum. Bu kadar. Hayır, bu yeni bir şey değil. Bu hep oradaydı. Ne yazık ki gün gün bakmak zor oluyor. Bu şekilde bile çok uğraşıyorum. Tabii ki benim için bazen durumu kabul etmek zor. Düzgün antrenman yapamadığım çoğu gün sinir bozucu olabiliyor. Sonrasında bugün ikinci setin ortasında ağrı başlıyor ve benim için oynamak mümkün olmuyor."
Bazen çok, bazen az. Bugün çok çılgındı."
https://i.eurosport.com/2022/05/13/3371771.jpg
Nadal, 22 Mayıs’ta başlayacak Roland-Garros için beklentileri hakkında konuştu.
"Dinlenir miyim bilmiyorum, belki antrenman yaparım bilmiyorum. Ama bir hafta ve birkaç gün sonrası için bir hedefim var. Bu hedefim için hayal kurmaya devam edeceğim."
"Fransa Açık’ta, Roland-Garros’ta doktorum benimle olacak, bu doğru. Yardımcı oluyor çünkü o anda bir şeyler yapabiliyorsunuz."
Roland-Garros
Holger Rune - Hugo Gaston - Roland-Garros
15 SAAT ÖNCE
Roland-Garros
Casper Ruud - Lorenzo Sonego - Roland-Garros
16 SAAT ÖNCE