Bu ay düzenlenen Miami Açık’ta finale kalmayı başaran ve 22. sıraya yükselerek kariyerinin en iyi derecesini elde eden Jannik Sinner dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.
Monte Carlo Masters için Monaco’da bulunan Sinner, ilk turda karşılaşacağı rakibi Albert Ramos-Vinolas’ı mağlup ettiği takdirde Novak Djokovic ile eşleşecek.
Turnuvadaki ilk turu bay geçen Djokovic, 19 yaşındaki Sinner hakkında şöyle konuştu: "Gelişimini ve şu anda olduğu yere giden yolunu gördüm. Gerçekten etkileyici. O çok ama çok iyi bir insan. Gerçekten çok çalışıyor ve kendini buna adamış. Şampiyon olmak için gereken her şeye sahip. Tenis hocasından, fizyoterapistine kadar etrafı çok iyi insanlarla çevrili. Bu insanların hepsini uzun zamandır tanıyorum. Emin ellerde."
Tenis
Nadal ve Osaka Laureus'ta onurlandırıldı
DÜN - 07:10
https://i.eurosport.com/2020/10/29/2924504.jpg
Jannik Sinner, bu yıl iki ATP zaferi kazanarak 2006’da bunu başaran Novak Djokovic’ten beri aynı başarıyı gösteren en genç tenisçi olmuştu.
"Onun da işaret ettiği gibi kariyeri boyunca kazanmak istediği birçok başarı olduğuna eminim. Çok hırslı. Şimdiye kadar başardıkları onu tatmin etmemiş gibi görünüyor. Daha fazlasını yapmak istiyor ki içinde kazanma açlığını görmek harika."
Tenis
Osaka'dan Erken Veda
02/05/2021 - 12:48
Tenis
Roger Federer, henüz tamamen hazır değil
28/04/2021 - 17:57