"Rafael Nadal'ı izlediğim zaman bir savaşçı, dövüşmekten, kavga etmekten asla vazgeçmeyen ve aynı zamanda akıllı olan bir savaşçı görüyorum. Kanının son damlasına kadar savaşan bir savaşçı. Novak Djokovic'i izlediğimde ise olumlu anlamda bir robot görüyorum. Robot, gerçek anlamıyla o bir robot." diyordu 18 kez Grand-Slam şampiyonu olan Chris Evert, Eurosport mikrofonlarına.

Hatırlayacağınız üzere birkaç hafta önce Amerika Açık Erkekler Finali'nde mükemmel bir mücadele izlemiştik. Kortun her iki yanında da ne Roger Federer, ne Rafa Nadal, ne de Novak Djokovic vardı bildiğiniz üzere. Dominic Thiem ve Alexander Zverev, bizlere adeta epik bir şov izletmişler ve, "Sonunda 'Sıradaki Jenerasyon' kendini hissettiriyor" dedirtmişlerdi.

Tenis
Arjantin için güzel bir akşam
07/10/2020 - 07:08

Thiem, sert kortta kupayı kazanıp evine götürdükten sonra Paris'e uçtu. Zverev ise kariyerindeki ilk Grand Slam finali tecrübesi sonrasında Aşıklar Şehri'ne iniş yapıyordu. Fakat gelin görün ki bu iki ismin yeniden uçağa binip dağılmaları için finali beklemeleri gerekmedi. Öyle ki Sıradaki Jenerasyon'un korkulu rüyası olan Büyük Üçlü'den Novak Djokovic ve "Toprak Ağası" Rafa Nadal, toprak kortun zirvesinde karşı karşıya gelmek için birer bilet aldılar.

https://imgresizer.eurosport.com/unsafe/0x0/filters:format(jpeg):focal(1302x296:1304x294)/origin-imgresizer.eurosport.com/2020/10/07/2909632.jpg

Yani erkekler havuzunda 27 yaşındaki Thiem, 23 yaşındaki Zverev ve 22 yaşındaki Tsitsipas'ın devamlılıklarını bir Savaşçı ve bir de Robot kesiyordu, yine Büyük Üçlü'nün gazabına uğruyorlardı.

Şimdi Chris Evert'in Grand Slam finaline dair verdiği demeçlere göz gezdirelim.

"Şu anda süper yıldız olabilecek birçok tenis oyuncusu var fakat 2020'deyiz ve hâlen daha Büyük Üçlü dominasyonu yaşıyoruz. Bu çılgınca, değil mi?"

"Novak bazen insanımsı bir tenis oyuncusu gibi olmuyor. Oyunun mental kısmında inanması güç bir soğukkanlılığa bürünüyor. Oyunu hissediyor, heyecanlanıyor ama kortta o kadar nazik ve akıllıca hareket ediyor ki, hata yapması neredeyse imkânsız. En büyük rakibi kendisi, eğer moduna giremezse kendisine sinirleniyor ve maçı adeta kendisi veriyor."

"Rafa bir dövüşçü. İspanyollar'ın sıcakkanlı yapısındaki dövüşçülerden biri o. Çok hızlı, atletik, zeki ve çılgınca işler yapıyor. Savaş planını nasıl kurguladığını bilmiyorum ama karşısında aşması zor bir duvar duruyor. Tabii toprak onun için daima büyük bir avantaj..."

Tenis
Hamburg'ta Final, Paris'te Çeyrek Final
06/10/2020 - 10:47
Tenis
Dropshotların Turnuvası Roland Garros
03/10/2020 - 15:05