Toplamda 23 Grand Slam şampiyonluğu bulunan Serena Willams’ın, Avustralya Açık’ta ise yedi zaferi bulunuyor. Son Grand Slam zaferini 2017 yılında Melbourne’de yaşayan Amerikalı tenisçinin şampiyonluğa ulaşmak için önünde iki maçı daha bulunuyor.
Margaret Court’a ait olan 24 Grand Slam zaferi rekoruna ortak olmak isteyen Serena Williams, Halep karşısında gösterdiği performansla hayranlarını sevindirdi.
Simona Halep karşısında otuz üç basit hata yapan Williams, geliştirmesi gereken noktaları olduğunun farkında olsa da turnuvada şu ana kadarki en iyi performansını sergilediğini söyledi.
Tenis
Thiem de Olimpiyat Oyunları'ndan çekilme kararı aldı
18/06/2021 - 09:39
“Çok fazla basit hata yapıyordum ama daha iyi oynamak için fırsatım olduğunu biliyordum. Dolayısıyla buna tutundum ve devam ettim.”
Yarı finalde Naomi Osaka ile karşılaşacak olan 39 yaşındaki tenisçi, rakibi karşısında daha önce oynadığı üç maçın sadece birini kazanabildi. Kaybettiği maçlardan biri de herkes tarafından oldukça bilinen 2018 Amerika Açık finaliydi.

Highlights | Serena Williams - Simona Halep

“Kortta çok güçlü bir oyuncu ve kort dışında da oldukça ilham verici biri olduğunu biliyorsunuz. Böylesine ilham verici birini görmek çok güzel. Onu izliyorum ve onun da beni izlediğinden eminim.”
Avustralya Açık’ta dokuzuncu kez yarı finale kalan Williams: “Bunun, benim adıma inanılmaz uzun ve zorlu geçen bir sezon sonrasında elimden gelenin en iyisini yapmaya devam etmek için oldukça güzel bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle gerçekten mutluyum.” diyerek sözlerini noktaladı.
Tenis
Nadal, Wimbledon ve Tokyo'da yok
17/06/2021 - 14:23
Roland-Garros
Roland-Garros | Rafael Nadal'ın en güzel beş hareketi
15/06/2021 - 12:57