Serena Williams tarihin gördüğü en başarılı tenis oyuncuların bir tanesi. Grand Slam turnuvalarındaki hakim performansı bir yana saha içinde alışık olduğumuz azmi ve hırsı onu 39 yaşında bile dünyanın en iyileri arasında görmemize olanak tanıyor. Fakat Williams, 24. Grand Slam şampiyonluğu için mücadele ettiği Roland Garros'ta aşil tendonundaki sakatlık sebebiyle çekilme kararı aldı. "Yürümekte bile zorlanıyorum" diyerek sakatlığının büyüklüğünü tarif eden Williams'ı neler bekliyor?

"Bugün oynamam için en iyi gün olmadığını fark ettik. Yürümekte bile zorlanıyorum. Hatta bir an için koltuk değneğine ihtiyacım olduğunu hissettim." diyerek söze başlayan Serena sakatlığı hakkında şunları söyledi, "Aşil tendonundaki bir sakatlık ile oynamak istemezsiniz çünkü daha ilerleyebilir. Sakatlık dizimde olsaydı benim için daha yıkıcı olurdu. Dört-altı hafta arası hiçbir şey yapmamam gerekiyor. Bu sene başka bir turnuvada mücadele edebileceğimi zannetmiyorum."

Tenis
2021 Avustralya Açık düzenlenemeyebilir
15/10/2020 - 10:06
https://imgresizer.eurosport.com/unsafe/0x0/filters:format(jpeg):focal(1137x891:1139x889)/origin-imgresizer.eurosport.com/2020/09/30/2898323.jpg

Aslında zinde hissettiğini söyleyen Williams, "Galiba New York'ta kötü şans ve kötü zamanlama denk geldi. Fakat buna rağmen bedenimin gerçekten iyi olduğunu hissediyordum." sözleriyle bu sakatlığın yarattığı hayal kırıklığından da bahsetti.

"Amerika Açık'tan hemen sonra Patrick Mouratoglou'nun akademisinde tedaviye başladım. Bu basın açıklamasını da kısa tutuyorum çünkü aynı prosedürü uygulayarak hızlıca lazer ve buz tedavisi almam gerekiyor."

"Tenis oynamayı çok seviyorum. Mücadele etmeyi çok seviyorum. Bu benim işim ve hala bunu çok iyi beceriyorum. Bazı şeylere çok yakınım hatta az kaldığını hissediyorum. Bu durum benim devam etmeme sebep oluyor." diyen Williams emekliliğe yakın bir yaşta olmasına rağmen oynamak için ne kadar istekli olduğunu kimseden gizlemiyor.

2021 için yalnızca Avustralya Açık'ın tarihi açıklandı. Ocak ayında düzenlenecek organizasyonda oyuncuların Roland-Garros'taki gibi bir atmosferde konaklaması bekleniyor. Bakalım Serena Williams 24. Grand Slam zaferi için hangi majör organizasyonda boy gösterecek?

Tenis
"Oyunumu oynamaya geri dönmem gerekiyor."
14/10/2020 - 22:27
Tenis
Gençler için ilk değil
14/10/2020 - 09:41