Son olarak 2020 Ekim'de Roland-Garros'ta korta çıkan Simona Halep, 2021 sezonuna Avustralya Açık öncesi Melbourne Park'taki WTA 500 etkinliğiyle başlayacak. Grand Slam öncesi geçirecekleri karantina periyodu hakkında konuşan WTA iki numarası, geçen seneden kalan deneyimlerin bu periyodu daha kolay kılacağını düşünüyor.

29 yaşındaki 2019 Wimbledon şampiyonu, geçtiğimiz yıl 17 maçlık bir yenilmezlik serisi yakalamış ve sağlık endişeleri sebebiyle Amerika Açık'a katılmamıştı.

Tenis
Djokovic "iyi niyetle" arkadaşlarının şartlarının iyileştirilmesini istemiş
14 SAAT ÖNCE

"Zihinsel olarak zor olacağını biliyorum, ama 2020 yılından gelen bubble tecrübelerimiz bize neyle karşılaşacağımıza dair bir fikir veriyor." diyen Simona Halep, aynı zamanda bu periyotta kendilerine tanınan beş saatlik antrenman süresinin mutluluk verdiğini ifade etti.

Avustralya'da koronavirüsün kontrol altında olmasından dolayı daha az bir stres altında olduğunu söyleyen Rumen raket, "Karantina bittikten sonra özgür olacağız." sözleriyle açıklamasını sürdürdü.

Ekim ayında koronavirüs testi pozitif sonuçlanan Halep, koronavirüs günlerinden de bahsetti.

"Şanslıyım ki çok ağır bis hastalık geçirmedim ancak profesyonel bir sporcu olarak akciğerlerim için endişelendim. Fakat bir sürü test yaptık ve her şey harika gözüküyor."

https://i.eurosport.com/2020/11/14/2936688.jpg

2018 Fransa Açık şampiyonu, 2020 yılında Grand Slam şampiyonluklarıyla yılı taçlandıramasa da Dubai, Prag ve Roma'daki tur organizasyonlarında şampiyon olmuştu.

"2020 sezonuna gururla ve başarma hissyle bakıyorum, özellikle koronavirüs kaynaklı durumu düşündüğünüzde. Sezon durdurulduğunda oynayıp oynayamayacağımız belli değildi. Bu süreç zihinsel olarak zorluydu, benim tenise daha da saygı duymam için zaman tanıdı. Oynama şansımız olduğunda mutlu olmak için de. "

2021 sezonunda Tokyo Olimpiyatları'nda hem teklerde hem de çiftlerde oynamayı planlayan Simona Halep, madalya kazanmanın da hedefleri arasında olduğunu açıkladı.

Australian Open
Roger Vasselin, karantina odasında sıkılınca domino taşları ile hünerlerini sergiledi
17 SAAT ÖNCE
Tenis
"Yalnızca iyi tenis oynayabileceğimi ve iyi sporcuları mağlup edebileceğimi göstermek istedim."
DÜN - 12:36