Kadınlarda dünya dört numarası Kenin, Avustralya Açık ikinci turunda eşleştiği Estonyalı tenisçi Kaia Kanepi’ye 6-3 ve 6-2’lik setlerle mağlup oldu.
Geçtiğimiz yıl finalde Garbine Muguruza’yı mağlup ederek kariyerindeki ilk Grand Slam zaferini elde eden 22 yaşındaki tenisçi, bu yıl o başarının çok uzağında kaldı.
https://i.eurosport.com/2021/02/11/2991487.png
Tenis
"Devam etmekte zorlandım"
17 SAAT ÖNCE
Hayal kırıklığına uğramış bir şekilde korttan ayrılan Kenin, maç sonrasında düzenlenen basın toplantısında samimi bir şekilde baskıyla başa çıkamadığını itiraf etti.
“Herkesin bana sürekli ‘Oraya giderken kendini yeniden şampiyon olarak görüyor musun?’ dediğini hissediyordum. Açıkçası bunu evet diye cevapladım ama bu oynayış şeklimle cevabım hayır.”
Gözyaşları nedeniyle bir süre kendini toplaması için verilen aranın ardından konuşmaya devam eden Kenin: “Açıkçası şampiyonluğu korumak için korta çıkmayı daha önce tecrübe etmedim. Fiziksel, mental ve kendi oyunum açısından yüzde 100 orada değilmişim gibi hissettim. Bu gerçekten kötü hissettiriyor. Baskıya dayanamadığımın farkındayım.” ifadelerini kullandı.

Highlights | Sofia Kenin - Kaia Kanepi

“Açıkça söylemek gerekirse buna alışık değilim ve bu nedenle geçen yıl oynadığım seviyede yeniden nasıl oynayacağımı bulmam gerekiyor. Çünkü bugünkü gibi bir maç geçen yıl yaşanmamıştı. İki haftadır antrenman yapıyordum ve kendimi de iyi hissetmiştim ama bunu maça bir türlü yansıtamadım.”
Tenis
Nadal ve Osaka Laureus'ta onurlandırıldı
DÜN - 07:10
Tenis
Osaka'dan Erken Veda
02/05/2021 - 12:48