Uzun bir süre tuvalet molasına giden Stefanos Tsitsipas, döndüğü an izleyiciler tarafından alay konusu oldu.
Tsitsipas, molalarının onun için önemli olduğunu dile getirirken, rakibini bekleyen Mannarino, toplara vurarak soğumasını engellemeye çalıştı.
Basın mensuplarına verdiği röportajda Tsitsipas; “Her şeyden önce, tüm o ter ile üstünüzde daha az yük taşıyorsunuz. Kendinizi ferahlamış hissediyorsunuz. Tüm o terler sizin daha iyi hissetmenizi sağlıyor.”
Tenis
Nadal: "Federer'i özlüyorum"
DÜN - 06:24
Benim için ara vermek önemli. Bazıları için ara vermek önem arz etmeyebilir ama benim için önemli. Elimden geldiğince hızlı olmaya çalışıyorum. Bazen sadece biraz daha zamana ihtiyacım var. Hepsi bu."
https://i.eurosport.com/2021/09/03/3212651.jpg
Bir basın mensubu, Tsitsipas’ın 7 dakikadan fazla mola aldığını dile getirdikten sonra ünlü raket; “Uyulması gereken bir kural mı var? Eğer varsa bilmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.
“Eğer bir kuralı çiğnersem suçluluğumu kabul ederim fakat, kuralların içinde kalıyorsam problem ne?”
Yanlış bir şey yapmadığını dile getiren Tsitsipas; “Yani anlamıyorum. İnsanlar sporu seviyor, tenis izlemeye geliyorlar. Onlara karşı hiçbir şeyim yok. Taraftarları seviyorum. Ama bazı insanlar anlamıyor. Hepsi bu. Anlamıyorlar. Yaptığımız şeyi yapmanın ne kadar çaba ve ne kadar zor olduğunu anlamak için üst düzeyde tenis oynamadılar. Bazen yapmamız gerekeni yapmak için kısa bir molaya ihtiyacımız var."
İskoç tenisçi Andy Murray, maçın oynandığı esnada 10 dakikalık tuvalet molası alan rakibi Stefanos Tsitsipas hakkında, "Günün ilginç bilgisi: Stefanos Tsitipas'ın tuvalette geçirdiği süre, Jeff Bezos'un uzaya gitmesi için gereken sürenin iki katı. İlginç.” şeklinde bir paylaşımda bulunmuştu.
Öte yandan Tsitsipas, erkekler dünya sıralamasının 55. basamağındaki Carlos Alcaraz'a kaybederek turnuvadan elendi.
Wimbledon
“Çim kortta oynadığım en iyi maçtı”
02/07/2022 - 08:34
Wimbledon
Wimbledon’a ilgi yüzde 11 daha az
30/06/2022 - 14:13