İspanyol raket Suarez Navarro, geçtiğimiz sene yaz aylarında teşhis edilen Hodgkin lenfoması nedeniyle bir süre kortlardan uzak kalmıştı. Nisan ayında gördüğü kemoterapiler sonrası kanseri yendiğini açıklayan 32 yaşındaki raket, Roland Garros'la birlikte tenis kortlarına geri dönüş yaptı.
Eski dünya altı numarası, Amerika Açık ilk turunda 26 numaralı seri başı Danielle Collins'e 6-2 ve 6-4'lük setlerle mağlup olarak elendi.
"Kaybettim, fakat bu sene benim için bir hediyeydi." diye konuşan Navarro, maç sonrası tribünlerin alkışlarıyla soyunma odasına uğurlandı.
Tenis
“Yüzyılın yeteneği”
DÜN - 09:04
"Geçtiğimiz sene bu sıralar, bir kez daha burada olabilir miyim bilmiyordum ve şimdi buradayım, bunun için çok mutluyum."
https://i.eurosport.com/2021/08/30/3210042.jpg
Amerika Açık'ta çiftlerde de maça çıkacak 32 yaşındaki raket, eğer seçilirse Kasım'da İspanya'da düzenlenecek Billie Jean King Kupası'nda da boy gösterebilir.
Kendisine oynadığı son tekler maçı olup olmadığı sorulan Navarro, "Yüreğimle söyleyebilirim ki evet... ama yıl sonunda FED Kupası (Billie Jean King Kupası) var ve kaptanla konuşmalıyırm."
"Geride kalan bütün bu senelerde olduğum insandan ve oyuncudan çok mutluyum. Küçükken bir hayalim vardı ve bu dünyadaki en iyi 10 oyuncudan biri olmaktı. Bunun çok zor olduğunu düşünüyorum. Tabii ki başka hayallerim de vardı, ama onları elde edemedim. Hiç Grand Slam kazanamadım. Hiç dünya bir numarası olamadım. Ancak bu çok zordu."
Amerika Açık ana tablosunda ilk kez 2008'te oynama şansı bulan Suarez Navarro, kariyerindeki en iyi sonuca 2013 ve 2018 senelerinde çeyrek final oynayarak ulaştı.
US Open
US Open | Seyirciler
15/09/2021 - 05:06
US Open
US Open | Hatalar - Top 5
15/09/2021 - 04:29