İlk sette kortun tek hakimi olan 22 yaşındaki tenisçi, ikinci sette bir anda korttan silindi. Üçüncü sette basit hata sayısını kontrol altına alan Sezon Sonu Şampiyonası finalisti, son setin sekizinci oyununda servis kırmayı başardı ve maç için servis attı. İlk maç puanından faydalanamayan Belaruslu sonrakinde hata yapmadı.
"Kendime güvenimi perçinledi" diyen Azarenka, "Ancak Melbourne'de yeni bir macera, yeni bir turnuva olacak. Benim için sıfırdan başlamak demek. Burada oynadığım tenisten çok memnunum böylece kendimi büyük bir sınav öncesi test etmiş oldum" ifadelerini kullandı.
Geçen yıl şampiyon olduğu Sydney'de unvanını koruyamayan Li sıralamada bir basamak gerileyerek altıncılığa düşecek.
Avustralya Açık
Eşleşmeler belli oldu
13/01/2012 - 01:47
Karşılaşmadan sonra kendisini gürültülü bir şekilde destekleyen taraftarlarına esprili bir şekilde yaklaşan son Roland Garros şampiyonu, "Belki benim aptal olduğumu ve bana taktikler vermek zorunda olduklarını düşünüyorlardır. Ama ben aptal değilim" ifadelerini kullandı.
"Gayet iyi tenis oynayabiliyorum. Taraftarlar da daha güzel tenis izlemek istiyorlarsa bağırmamaları gerektiğini bilmeliler" diyen Li, "Ne dediklerini dinlemek zorunda değilim. Kendi oyunuma odaklanmalıyım" şeklinde konuştu.
Tenis
Radwanska: Sol elle oynarız
12/01/2012 - 15:53
ATP Sydney
Del Potro: Kıbrıs da neresiymiş?
12/01/2012 - 15:47