Dünya üç numarası Stefanos Tsitsipas, Yunan yayın organı Ant1'de verdiği röportajda Amerika Açık ve Daniil Medvedev'e dair konuştu.
İki numaralı seri başı olarak katıldığı Amerika Açık finalinde Novak Djokovic'i mağlup eden ve turnuvada sadece bir set kaybeden Medvedev, New York'ta kariyerinin ilk Grand Slam şampiyonluğunu yaşadı.
Avustralya Açık'taki yarı finali ve başarılı geçen toprak kort sezonu sonrası ritim bulamayan ve Amerika Açık'a ilk haftada veda eden Stefanos Tsitsipas ise özellikle Andy Murray maçında kullandığı uzun tuvalet molaları nedeniyle eleştirilmişti.
Tenis
Novak Djokovic’te Soru İşaretleri Devam Ediyor
DÜN - 04:45
"Medvedev çok istikrarlı ve çok zor bir takip. Medvedev'in oyunu için sıkıcı demezdim ama onun tek taraflı bir oyunu olduğunu söylerdim."
https://i.eurosport.com/2021/09/22/3224512.jpg
Genç Yunan, üçüncü finalinde ilk kez Slam zaferine ulaşan rakibinin bu şampiyonluğunun kendisisini şaşırttığını açıkladıç
"Oynadığı tenis stiliyle başardıklarını elde edebilmesi beni şaşırtıyor."
"Medvedev şu anda en iyi oyuncu, bunu sonuçlarıyla da kanıtladı. Ben de en iyilerden biriyim ama ben de bunu kortta kanıtlamalıyım."
"[Bana karşı Grand Slam'lerde kazanan oyuncular] benden daha iyi değil ancak o maçlarda daha iyi oynadılar."
Stefanos Tsitsipas, tenis dünyasında çeşitli görüşlerin yer aldığı baba-koç ilişkisine dair de birtakım cümleler kullandı. Tsitsipas, babası ve koçu Apostolos Tsitsipas'la çalışmaya devam edeceğini söyledi.
"Yüzde yüz eminim. Babamdan daha iyi bir koç yok."
Tenis
Andy Murray’den Aşı Çağrısı
14/10/2021 - 04:57
Tenis
Zlatan'dan Nole övgüsü: "O da benim gibi"
05/10/2021 - 20:16