Dominic Thiem 2020 Avustralya Açık finalinde Novak Djokovic'e mağlup olduktan sonra koronavirüs salgını sebebiyle karantinada olduğu dönemlerde maç üzerine düşündüğünü ve 2021'de Melbourne'de şampiyonluk için korta çıkacağını söyledi.
Geçtiğimiz yılki final maçını 6-4, 4-6, 2-6, 6-3 ve 6-4'le kaybeden Thiem, son sette 16 basit hata yapmıştı. Yine geçtiğimiz yıl Amerika Açık'ta kariyerinin dördüncü Grand Slam finaline yükselmeyi başaran Thiem, rakibi Alexander Zverev'i mağlup ederek kariyerinin ilk majör kupasına ulaşmıştı.
AO Countdown programında Todd Woodbridge'nin konuğu olan 27 yaşındaki raket Avustralya Açık 2020 için "Harika bir turnuvaydı, harika bir geziydi." diyerek söze başladı. "ATP Cup da çok güzeldi. Aklıma normal zamanlarda oynadığımız son turnuva oldukları geliyor."
Tenis
"Devam etmekte zorlandım"
15 SAAT ÖNCE
"Kariyerimin belki de en iyi turnuvalarından birini oynadım, ancak ucu ucuna kaybettim. Maç hakkında düşünmeye ve majör bir turnuva kazanma şansım hakkında düşünmeye fazlaca zamanım oldu ve bu kolay değildi."
https://i.eurosport.com/2021/01/27/2979693.jpg
8 Şubat'ta başlayacak Avustralya Açık öncesi Adelaide'de de karantinada olan Dominic Thiem nihai amacının şampiyonluk olduğunu ifade etti.
"Bir sonraki büyük hedefim kesinlikle Avustralya Açık'ı kazanmak."
"Aynı zamanda ATP Cup'ta da. Ancak yılın ilk Grand Slam'inin fiziksel ve zihinsel olarak ne kadar zorlu olabileceğini biliyorum. Şu anda yalnızca iyi antrenman yapmaya, sıkı çalışmaya ve sağlıklı kalmaya bakıyorum."
Tenis
Nadal ve Osaka Laureus'ta onurlandırıldı
DÜN - 07:10
Tenis
Osaka'dan Erken Veda
02/05/2021 - 12:48