Tirreno Adriatico'nun son etabında zamana karşı yarışını dördüncü sırada tamamlayan Tadej Pogacar, turu şampiyon olarak noktaladı. UAE Team Emirates sürücüsü genç Sloven, Birleşik Arap Emirlikleri Turu'nun ardından bu sezonki ikinci tur zaferini elde etti.
Jumbo Visma yarışçısı Wout van Aert'in ilk sırada noktaladığı yedinci etapta Groupama FDJ'den Stefan Kung altı saniye farkla ikinci, Ineos Grenadiers'ten Filippo Ganna on bir saniye farkla üçüncü oldu.
Belçikalı sürücü, son zamana karşıda turdaki ikinci galibiyetini elde etmiş olsa da genel klasman sıralamasında Tadej Pogacar'ın bir dakika üç saniye gerisinde kaldı ve turu ikinci basamakta noktaladı.
Tenis
"Aşılanmak için zorlayamazsınız"
DÜN - 14:49
https://i.eurosport.com/2021/03/14/3011863.jpg
Tadej Pogacar, genel klasman şampiyonuna verilen mavi mayonun yanı sıra dağ klasmanı şampiyonuna verilen yeşil ve genç sürücüler kategorisini galibine verilen beyaz mayonun da sahibi oldu.
Puan sıralamasını ilk sırada noktalayan isim sırasıyla Tadej Pogacar ve Mathieu van der Poel'i geride bırakan Wout Van Aert oldu.
Etap sonrası konuşan Pogacar, yarış haftasını zor olarak nitelendirdi.
"Bu, en presitijli haftalık yarışlardan bir tanesi bu sebeple kazandığım için çok mutluyum. Bu zor haftayı bugün bacaklarımda hissettim ancak sürüşümden dolayı mutluyum. Şimdi biraz dinleneceğim ve Bask'a hazırlanacağım."
Tenis
"Devam etmekte zorlandım"
08/05/2021 - 09:53
Tenis
Nadal ve Osaka Laureus'ta onurlandırıldı
07/05/2021 - 07:10