Erkeklerde dünya beş numarası olan Stefanos Tsitsipas, Katar Açık ile kortlara geri dönüş yapan Roger Federer’in hem seyircilere hem de oyunculara neşe getirdiğini söyledi.
Geçtiğimiz yıl yaşadığı diz sakatlığının ardından 14 aya yakın kortlardan uzak kalan Federer, geçtiğimiz hafta düzenlenen Katar Açık ile geri dönüş yapmış ancak çeyrek finalde turnuvaya veda etmişti.
Federer’in dönüşüyle ilgili ATP web sitesine açıklamalarda bulunan Yunan tenisçi: "Kaybetmesine rağmen iyi bir performans sergiledi. Birkaç maçta daha oynayıp galibiyet almasının onun için önemli olduğunu düşünüyorum. Nihayetinde yeniden ayağa kalkıp, yolunu bulacağını düşünüyorum. Birkaç maç sonra işler yoluna girer ama geri döndüğü için gerçekten çok mutluyum. O sadece tenis camiasına değil, tüm oyunculara neşe getiriyor." ifadelerini kullandı.
Tenis
"Aşılanmak için zorlayamazsınız"
8 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2019/09/22/2681349.jpg
Federer’in aynı zamanda bir ilham kaynağı olduğunu belirten 22 yaşındaki tenisçi:" Oyunuma birçok yönden fayda sağladığını düşünüyorum. Hiçbir zaman onun seviyesine ulaşamayacak olsam da karşılaştırma yapabilmek adına onu oynarken görmek güzel. Yine de örnek alabileceğim ve hayran kalabileceğim bir şey olduğunu hissediyorum ki bu da gerçekten güzel." diye konuştu.
Katar Açık’a çeyrek finalde veda eden Roger Federer, Dubai’de düzenlenecek turnuvaya rehabilitasyon sürecine odaklanmak için katılmayacağını açıklamıştı.
Tenis
"Devam etmekte zorlandım"
08/05/2021 - 09:53
Tenis
Nadal ve Osaka Laureus'ta onurlandırıldı
07/05/2021 - 07:10