23 yaşındaki tenisçi, geçen haftaAvustralyalı Alexei Popyrin'e karşı oynadığı ikinci tur maçında Paris Masters'tan çekilmek zorunda kalmış ve ATP Finalleri öncesinde sakatlığını daha da kötüleştirmek istemediğini belirtmişti.
Tsitsipas Cuma günü gazetecilere verdiği demeçte, "Paris'te acı dayanılmazdı, bu yüzden o oyunu maçı zorunda kaldım. Kalabalığı yüzüstü bırakıp oynamamak benim için çok acı vericiydi. Ama yapmak zorundaydım. Bu benim güvenliğim, iyiliğim içindi ve bunu yaptığım için pişman değilim.” İfadelerini kullandı.
"Son birkaç gündür biraz ağrıyla antrenman yapıyorum. Ama son zamanlarda beş-altı gün önce başladığımdan çok daha iyi hissediyorum. Her şey doğru gidiyor."
Roland-Garros
Roland-Garros: Novak Djokovic - Yoshihito Nishioka
3 SAAT ÖNCE
Yunan tenisçi, ATP Finallerinde dünyanın bir numarası Novak Djokovic, beşinci sıradaki Rus Andrey Rublev ve Norveçli debutant Casper Ruud ile birlikte 'Yeşil Grup'ta yer aldı.
https://i.eurosport.com/2021/10/26/3243696.jpg
Tsitsipas, 2019'da ATP Finallerini kazamayı başarmıştı. Bu sezon Monte-Carlo'da ilk ATP Masters 1000 şampiyonluğunu elde ettikten sonra Roland Garros'taki ilk finaline ulaşan tenisçi dünyanın üçüncü sırasına yükseldi.
Yunan tenisçi aynı zamanda COVID-19 protokolleriyle başa çıkmakta zorluk çektiğini de sözlerine ekledi.
"Daha iyi yemek, daha iyi uyumak ve vücudumu daha iyi bir programa sokmak hedefiyle yıla başladım. Yılın başından beri hedef olarak belirlediğim birçok şeyi başardım.”
Roland-Garros
Roland-Garros: Petra Kvitova - Anna Bondar
3 SAAT ÖNCE