Monte Carlo Masters yarı finalinde Dan Evans'ı 6-2 ve 6-1'lik setlerle mağlup ederek finale yükselen Stefanos Tsitsipas, sırasıyla son 16 ve çeyrek finalde mağlup olan Novak Djokovic ve Rafael Nadal'ın "geri dönmek için her zaman bir yol bulacaklarını" ifade etti.
Yeni jenerasyonun en istikrarlı yıldızları arasında yer alan Yunan raketin; 34 yaşındaki Nadal, 33 yaşındaki Djokovic ve 38 yaşındaki Federer'in ardından kendi döneminde tenisin en görkemli oyuncuları arasında yer alması bekleniyor.
Tsitsipas ise büyük üçlünün yaşı itibariyle değil turnuva takviminde koronavirüs nedeniyle olan değişikliklerin bu gibi beklenmedik sonuçlara sebep olabileceğini düşünüyor.
Tokyo 2020 erkekler
Tokyo 2020 - Djokovic (SRB) ile Struff (GER) - Tenis – Olimpiyatların Önemli Anları
6 SAAT ÖNCE
"Herkes onların yaşlandığını düşünüyor. Aslında, yaşlanıyorlar. Bu onları hiç de rahatsız ediyor gibi gözükmüyor."
Rafael Nadal, bir diğer finalist Andrey Rublev'le karşılaştığı çeyrek final maçından 6-2, 4-6 ve 6-2'lik setlerle mağlup ayrılmıştı. Andrey Rublev'se yarı finalde Casper Ruud'u 2-0'la geçme başarısını göstermişti.
"Biliyorsunuz, geçmişte iyi oynuyorlardı, böyle uzun aralara rağmen. Çok fazla oyuncunun böyle uzun aralardan etkilendiğini söyleyemem. Onlar yine ritim buldular, aynı şekilde istikrarlılar, verdikleri iki üç aylık araya rağmen. En az oynamaya rağmen içinde bulundukları şartlara iyi adapte oluyorlar."
"Onlar her zaman her şeye çözüm buluyorlar. Bu onları harika oyuncu yapan, sporumuzun efsanesi yapan şey. Bu gibi durumları çok iyi yönetiyorlar."
Stefanos Tsitsipas ve Andrey Rublev arasındaki final müsabakası yarın saat 15.30'da başlayacak.
Tokyo 2020 erkekler
Tokyo 2020 - Davidovich Fokina (ESP) ile Millman (AUS) - Tenis – Olimpiyatların Önemli Anları
7 SAAT ÖNCE
Tokyo 2020 erkekler
Tokyo 2020 - Medvedev (ROC) ile Nagal (IND) - Tenis – Olimpiyatların Önemli Anları
8 SAAT ÖNCE