Geçtiğimiz yıl Avustralya Açık’ta finale kalan ve son Amerika Açık şampiyonu olan Thiem, setlerde 2-0 geriye düştüğü mücadelede Kyrgrios’u 3-2 mağlup ederek adını son 16 turuna yazdırmayı başardı.
Elde ettiği zaferin kolay bir başarı olmadığını belirten Thiem: “En sevdiği sahada Nick’e karşı oynamak, yapmamız gereken en zor şeylerden biri. İvme yakaladığı zaman çok büyük bir oyuncu.” ifadelerini kullandı.
“Yenilgiyi kabulleniyordum ama sonra kendimle savaştım. Vazgeçmek bir seçenek değil. Üçüncü setteki molada maçı çevirme şansım olduğunun farkına vardım ve maç ne kadar uzarsa o kadar rahat olacağımı hissettim.”
Wimbledon
Wimbledon’a ilgi yüzde 11 daha az
14 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2021/02/12/2992677.jpg
Kendisini desteklemeseler bile daima kalabalığın önünde oynamayı tercih ettiğini söyleyen Thiem: “ Tabii ki onlar kendi kahramanları için oradalardı ve bunda yanlış bir şey olmadığını kabul etmeliyim. Boş tribünlerin önünde oynamaktansa, böyle bir ortamda oynamayı tercih ederim. Bir sonraki maçta tribünler boş olacak ve herkes bunun için üzgün. Yine de karantina öncesi güzel bir son maç oldu.” diyerek sözlerini noktaladı.
27 yaşındaki başarılı tenisçi, son 16 turunda Grigor Dimitrov ile karşılaşacak.
Wimbledon
“İkisinin yaklaşımı tamamen zıt”
DÜN - 10:55
Wimbledon
Auger-Aliassime, mağlubiyetlerin olumlu tarafına bakıyor
27/06/2022 - 07:37