Dengeli başlayan Wimbledon tek erkekler finalinde iki raket de oyuna dengeli başladı. Özellikle Djokovic'in etkili servislerine geri dönüş yapmakta zorlanan Roger Federer kendi servis oyunlarında hata yapmadı. Birçok kez Djokovic'e servis kırma şansı tanısada İsviçrelş raket hata yapmadı ve seti "Tie-break"e taşıdı. "Tie-break"te iyi başlayan taraf Federer oldu. 3-0 geriye düştükten sonra başarılı bir geri dönüş yapan Djokovic 6-5 öne geçmeyi başardı. "Tie-break"inde uzamasından sonra özellikle kullandığı servisle etkili olan Federer "Tie-break"i 9-7 seti ise 7-6 kazandı.

Novak Djokovic - Roger Federer

Görsel kaynağı: Eurosport

İkinci sette Federer için esen rüzgar bir anda tersine döndü. Federer'in kullandığı ilk servis oyununda güzel geri dönüşler yapan Djokovic servis kırmayada yaklaştı. Üçüncü oyunda harika bir oyun sergileyen Djokovic, Federer'in servisini kırmayı başardı. Final maçının ilk servis kırılmasından sonra oyunu lehine çevirmeyi başaran Sırp tenisçi seti 6-4 kazanmayı başardı.
Wimbledon
Djokovic yeniden zirvede
07/07/2014 - 12:04
Kıran kırana geçen karşılaşmanın üçüncü setinde kazananı yine "Tie-break" belirledi. İki rakette kullandıkları servis oyunlarında hata yapmadı ve set "Tie-break"e uzadı. Servis avantajını elinde bulundurmasına rağmen rakibine karşı bir türlü istediği baskıyı yapamayan Federer "Tie-break"i 7-4 seti ise 7-6 kaybetti.

Novak Djokovic - Roger Federer

Görsel kaynağı: Eurosport

Üst üste servis kırma
Karşılaşmanın dördüncü seti harika başladı. Güzel rallilerin yaşandığı sette ilk olarak Novak Djokovic servis kırmayı başardı. Federer bu yaptığı hatalardan sonra kendisini toparladı ve Djokovic'in servisini kırmayı başararak cevap verdi. Tribünlerin Federer'e olan desteği ve İsviçreli raketin yaptığı sevinç hareketinden sonra hırslanan Wimbledon seri başı Djokovic servis kırmayı başardı ve çok büyük bir avantajı eline geçirdi.
Durum 5-3 iken şampiyonluk için servis atan Novak Djokovic, yaptığı hatalar sonucu Federer'e servisini kırdırdı. Üst üste iki oyun alarak karşılaşmaya tutunmayı başaran Federer, Djokovic'in moralini alt üst etti.
Moral avantajını eline geçiren Federer, son iki oyunu da kazanmayı başardı ve maç final setine gitti.

Roger Federer

Görsel kaynağı: Eurosport

Wimbledon'da en büyük Djokovic
Novak Djokovic'in servis oyunuyla başlanan final setinde ilk iki oyunda iki raket de servis oyunlarına tutunmayı başardı ve set 1-1'lik eşitlikle başladı.
Sette 3. oyun geride kaldığında ise maç içerisinde diz eklemlerinden sakatlanan Djokovic, rahatsızlığı artınca kort kenarında kendilerine ayrılan bölgede tedavi gördü. Devam edebileceğini söyleyen Djokovic'in korttaki yerini almasıyla zorlu mücadele kaldığı yerden devam etti.
Final setinde 10. oyuna kadar iki tenisçi de servis kırma başarısı gösteremeyince, 10. oyuna Djokovic 5-4 önde giren taraf oldu.
11. oyunda Federer'in servisini kırmayı başaran Novak Djokovic, maçı 3-2'lik setlerle kazanarak Wimbledon'da şampiyonluğunu ilan etti ve 7. Grand Slam şampiyonluğunu elde etti.
Wimbledon
"Gelecekte de oynamayı sürdüreceğim"
06/07/2014 - 21:44
Wimbledon
"Kariyerimin en iyisiydi"
06/07/2014 - 21:25